Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elegem van abból, hogy hiába...

Elegem van abból, hogy hiába tanulok, mégsem megy jól az egyetem és nem érzem magam okosabbank sem. Van valaki ezzel ugyanígy? Szerintetek az, hogy valaki mennyire okos, genetikailag meghatározott?

Figyelt kérdés
Sokat tanulok az egyetemen, de úgy érzem, teljesen feleslegesen töröm magam ennyire és bűntudatom is van, hogy túl sok időt fordítok a tanulásra, az itthoni munkákra pedig egyre kevesebbet. Nem a legnehezebb egyetemen vagyok ráadásul, így folyton csak irigykedek, hogy mások hogy tudnak 5*-sel végezni az orvosin vagy a jogon meg mellette Nobel-díjat is nyerni... Teljesen alkalmatlannak érzem magam minden hivatásra, pedig nagyon vágyom arra, hogy értelmes, okos ember legyek. Egyre inkább azt gondolom, hogy az énekléshez hasonlóan az emberi ész is genetikailag meghatározott. Van valaki hasonló helyzetben?

2020. dec. 10. 22:41
1 2
 1/13 anonim válasza:
72%

Az egyetemi diploma a legtöbb esetben nem jelent egyértelműen magas intelligenciát. Egy bizonyos (nem feltétlenül kiemelkedő) intelligenciaszint melett a jó jegyhez kettő dolog kell: megfelelő tanulási módszer és szorgalom (más szóval se.ggelni kell).

Szóval ne vedd magadra, nyilván lesznek, akik önimádattal a "teljesítményükről", de velük legtöbb esetben nem kell törődni - általában ők a nárcisztikus söpredék (orvosok, ügyvédek).

2020. dec. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
*Mellett
2020. dec. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

Idővel beletörődsz :D gondolom nemrég kezdted csak.

Általánosságban véve teljesen mindegy milyen jegyet szerzel, ettől nem leszel jobb ember vagy rosszabb.

A képzések nagyrésze túl elméleti. Attól, hogy minél jobb az átlagod, ez nem egyenesen arányos azzal, milyen szakember lesz belőled.


Nekem volt 4 kredites félévem 2-essel, meg 50 kreditem is 4-es átlaggal.

Nem csak rajtunk múlik, szerencse, tanár, zh-vizsga függő is.

2020. dec. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Én is, és a legtöbb egyetemista ismerősöm így van ezzel.


Én úgy veszem észre, hogy az egyetem direkt a hallgatók önbizalmának leépítésére játszik, de lehet, ez csak összeesküvés-elmélet.

2020. dec. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
#4: Inkább arra, hogy ne állami ösztöndíjas képzésen legyünk, hanem önköltségesen.. +nyilvánvaló az sem árt, ha minél kevesebb az értelmes ember, aki nem a minimálbérért szeretne 12 órázni a soron.
2020. dec. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nem veled van baj, nekem is problémám van pl. az egyetemi matekkal. Egyszerűen a prof úgy magyaráz, hogy azt mi földi halandók nem értjük. (Legalábbis én.) Úgy érzem mintha 1-ből átraktak volna 8-ba. Szóval nem feltétlen a te hibád, hanem túl nagy a szakadék a gimi és az egyetem között, amit segítség nélkül nem mindenki képes áthidalni.
2020. dec. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%
Ja és szerintem nem csak az egyetem létezik, egy jó szakmával is lehet jól keresni. Még az is lehet, hogy boldogabb leszel vele.
2020. dec. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

#5 Az alapszakot közgazdász képzésen végeztem, sajnos fizetősön, mert az én felvételi évemben volt az az államilag meghúzott, 460 körüli ponthatár. Bár tény, hogy ha vizsgát ismételsz, még a tandíjon felül is fizethetsz. :D


Ezt a képzést elvégeztem, félévet csúsztam egy tárgy miatt, ami még nem olyan vészes. Most államin vagyok, mesteren. Itt a bukás nem jellemző (kivéve ha valaki tényleg semmit sem csinál), de néha itt is hülyének érzem magam. Eleve vannak olyan megszólalások, amelyek túlmutatnak az építő jellegű kritikán, de lehet, csak én érzem így.


Viszont elgondolkodtató, hogy rengeteg ismerősöm érez így, és nem mindegyik az én egyetemre jár. Szóval máshol is hasonló a helyzet.

2020. dec. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy az egyetemi diploma, meg a prof. emer. Dr. habil. PhD nem jelenti azt, hogy az adott illető értelmes, felvilágosult ember, jó szakember, de mégis relatíve sok ember van, aki kitűnően el tudja végezni a nehéz egyetemeket és mind e mellet még sportol/művészkedik stb. Nem tudom, hogyan képesek erre, ennyi mindenre fókuszálni. És amúgy nem most kezdtem az egyetemet, de nehezemre esik elfogadni, hogy egy ilyen közepes nehézségű szakba is beletörik a bicskám. Egyszerűen nekem a tanulmányi teljesítmény nagyon meghatározó és ha 4-est kapok már nem vagyok elégedett pont azért, mert tudom, hogy más meg az orvosin szerzi az ötösöket...


Egyébként valóban kiábrándító az egyetem a középiskolához képest. Ha sikerül elvégeznem, valószínűleg imposztornak fogom magam érezni, a tanárokat nem különösebben érdekli, hogy igazán jó, gyakorlott szakemberek kerüljenek ki a való életbe.

2020. dec. 11. 18:51
 10/13 anonim ***** válasza:

Most csinálom a mastert, és ugyan ezt érzem...

Pedig 5össel diplomáztam alapképzésen is. Nem tudom, mikor fog ez változni.

2020. dec. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!