Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Túlhallásom van, lehet vele...

Túlhallásom van, lehet vele valamit csinálni?

Figyelt kérdés
Bevásárlóközpontokba is le tudok nagyon izzani, múltkor pl csak egy nagyon vékony grafit szál tört el benne (rotring vagy mi) és attól is megijedtem.
2020. dec. 13. 23:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A kislányomnak diagnosztizálták pár évvel ezelőtt ezt egy maganrendelesen, és 60 ezer forintos terápiát javasoltak rá.


Pár nappal később elmentem a kislányommal a Heim Pál kórház fül orr gegeszetere, ahova vittem magammal ezt az ominózus leletet.


A foorvosno lehidalt, mondta hogy a héten én vagyok a 3.aki ilyen lelettel megy, és értsem meg, hogy ilyen orvosi szakkifejezés nincs, hogy tulhallás, ő 30 éve fül orr gegesz, tudja mit beszél.


Ezek után nem mentem el a 60 ezres terápiára, mondanom sem kell, hogy semmi gondja nincs a lányomnak.


Valószínűleg inkább az idegrendszered miatt ijedsz meg, az lehet gyengébb, mert ilyen nincs, hogy túlhallás.

2020. dec. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Túlhallás = hyperacusis


Neurológia foglalkozik vele

2020. dec. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Metionin ***** válasza:
100%
Nekem is van bár szenzoros túlérzékenység alatt van róla papírom. Van zajszűrő fülvédőm amivel extrém helyzeteket el tudok viselni pl. gyereksírás vagy sziréna de az ilyen alap hangokat megszoktam, nekem az a normális ha hallom mindig ahogy körülöttem lélegeznek vagy ahogy a saját ütőerem dobog meg a vezetékek zúgása stb. igazából azt tartottam régen furának hogy ezt más nem hallja.
2020. dec. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak akkor zavar inkább ha valami hirdtelen, vagy valamira figyelnem kénne,vagy ha nagyon sok
2020. dec. 14. 08:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a pajzsmirigyeddel van a baj. Tsh értéket nézess vérvétellel. Vagy csak kicsit leterheltebb vagy idegileg.

Próbálj egy kicsit lazítani.

2020. dec. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Túlhallás azt jelenti mindent hangosabban hallasz és fáj is valamelyest az erős zaj. Én úgy kezdtem hogy még a papucs csoszogó hangja is fájt.

1 év kímélés+füldugó volt aztán rózsaszín zaj(pink noise) hallgatás fejhallgatón egyre hangosabban és már tényleg csak a hangos zajoktól fáj. Ez vagy 2 év volt összesen.

2022. júl. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!