Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől alakulhat ki a pánikroha...

Mitől alakulhat ki a pánikroham? Mik a tünetei?

Figyelt kérdés

2020. dec. 17. 17:57
 1/3 anonim ***** válasza:
11%
Google
2020. dec. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Pontos kiváltó oka ismeretlen, de a megfigyelések arra utalnak, hogy öröklött tényezők, családi halmozódás előfordulhat. Gyakori, hogy a tartós stressz, az egyén számára kezelhetetlen túlhajszoltság, valamilyen élethelyzettől való félelem vezet a pánikbetegség kialakulásához."


Forrás:

[link]


(Tudom, pánikrohamot kérdeztél, de hátha ez a cikk így is tud segíteni)


"Az alábbi tünetek jellemzőek:


-intenzív, elviselhetetlennek megélt, rossz közérzet;

-menekülési késztetés;

-kontrollvesztéstől, megőrüléstől, haláltól való félelem;

-légszomj (a beteg érezheti úgy, hogy mindjárt megfullad);

-a beteg úgy érzi, minden kicsúszik a kezéből;

-szapora szívverés;

-kipirulás;

-izzadás;

-reszketés, hidegrázás;

-szédülés;

-émelygés;

-hőhullámok;

-görcsös hasi és/vagy mellkasi fájdalom;

-fejfájás;

-gyengeség;

-gombócérzés a torokban, nyelési nehezítettség."


Forrás:

[link]


(Van valóságalapja...volt már pánikrohamom, szerintem pánikbeteg vagyok, a tüneteket tapasztaltam)

2020. dec. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Egyébként ez teljesen személyfüggő. Az esetek 60-70 százalékában valami lelki, elfolytott dolog miatt, ami nagyon bánt és mai napig nincs megoldva [mert valószínű egyedül nem tudod megoldani]. Nekem pontosan ez volt az ok. Magamban tartottam valami rettentően fontos dolgot, ami lelkileg nagyon bántott, nem tudtam ezt hogy mondjam el vagy hogy bírkózzak meg vele. Az első pánikrohamom 12 évesen volt, oszt.főnököm előtt [aki btw pánikbeteg volt, de én erről nem tudtam]. Nagyon megijedtem, mert nem is tudtam mi ez. Ő magyarázta el hogy mi miért, ezután pedig anyukám is értesítve lett, elkezdtem járni pszichológushoz + gyógyszereket szedni. Nem nevezném nyugtatónak de valami hasonló. Nekem általában egy rossz gondolattól kezdődik az egész, valami ijesztő, nem kívánt dolog át megy a fejemen, és ha fáradt vagy eleve mentálisan instabil àllapotban vagyok, na akkor következik ez be. A vérnyomásom és a pulzusom nagyon fel megy, utána jön a légszomj és nálam nagyon erős a remegés. Jobb, ha valaki van veled, egyedül nehezebb átvészelni. Utoljára az angol tanáromra hoztam rá a frászt, mikor feladatokat csinálva [csak ketten voltunk] hirtelen rám jött a pánik a nagy nyomástól és a fáradtságtól. Felálltam és odamentem hozzá [már a levegőt kapkodva], hogy nem kapok levegőt, megnézte a pulzusom ami nagyoon magas volt, és mivel ilyet még nem làtott, nagyon megijedt. Odavezetett az ablakhoz, hozott vizet + ami ilyenkor nekem nagyon fontos, hogy fogják a kezem és nyugtassanak. Mivel ilyenkor konkrétan halálfélelemről beszélünk, persze, hogy ösztönösen belekapaszkodsz abba, aki melletted van. Persze nem egy idegenre gondolok, én az angol tanàrommal nagyon jóba vagyok vele, és már eleve tudott erről. Rengeteg angolversenyen veszek részt, figyelmeztetnem kellett, hogy szóbeli előtt ilyen előfordulhat.

14L

2020. dec. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!