Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lehet az, hogyha nem...

Mitől lehet az, hogyha nem történik semmi rossz az életemben, akkor is találok rá okot, hogy szenvedjek és rosszul érezzem magam? Betegség?

Figyelt kérdés

Ha egyedül maradok a gondolataimmal mindig az a vége, hogy kb szétmarcangolnak belülről, és befordulok. Nem is kell, hogy bármi rossz történjen velem, vannak vidámabb napjaim természetesen, de ha este hazamegyek gyakran végződik az is így, és sírva fekszem le. És nem is konkrét emlékekről van szó, amik emésztenének, inkább negatív képek. Nem tudom pontosan, hogyan tudnám ezt megfogalmazni.

Sokszor ha valami jó dolog történik velem, aminek más ember örülne, nálam beindul valami védekezési reakció, és nem merem átadni magam ennek, mintha nem érdemelném meg. Vagy lehet csak túl sokat csalódtam már az életben, és félek nem sikerülne összeszedni magam egy újabb után.


Mit gondoltok mi ez? Depresszió, vagy valami más? Mit tudnék tenni, hogy jobb legyen? Mert ha így folytatom örökre egyedül maradok.



2020. dec. 17. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
64%

Pozitív töltetű könyveket olvass, filmeket nézz, zenéket hallgass.

Sportolj pl.a jóga és emellé jöhet a meditáció. A sport feltölt, feldob.

Ha jönnek a negatív gondolatok mondd nekik, h."stop".

Jogodban áll és megérdemled, hogy boldog perceid is legyenek!

Vannak olyanok, akiknek szerintem sokkal nehezebb az életük pl.mozgássérült, vak stb..de mégis mosolyognak és élvezik az életet, ezáltal be is vonzzák a jó dolgokat, a pozitív embereket maguk mellé.

2020. dec. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, mindig is irigyeltem az olyanokat, akik a sok negatívum ellenére mégis pozitívak tudnak maradni.

Nem volt könnyű gyerekkorom, de azért most nincs már rossz életem, ezért nem érzem indokoltnak sokszor, hogy ennyire negatív legyek.

Az első 3 tippeddel szoktam próbálkozni, de néha nem érzek kedvet ezekhez sem. A vírushelyzet miatt a sportolási lehetőségek meg most elég gyéren vannak, de ez is egy jó ötlet lenne, csak motiváció kellene még hozzá.

De egyébként köszönöm a válaszod!:)

2020. dec. 17. 20:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez sima negatív hozzáállás, melankólikus beállítottság.

A pozitív gondolkodást ugyanúgy meg lehet tanulni, mint egy idegen nyelvet. De nem 2 nap alatt, és állandóan gyakorolni kell.

2020. dec. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3. válaszolóval értek egyet.

Ez gyakorlás eredménye, hogy a pozitívra is figyelni tudunk.

A jó hír,hogy minden rossz érzés, történés egy lehetőség, hogy megfigyeld a jó részét. Ez később még hasznosabb lesz az életben, amikor valóban sz.r dolgok fognak történni.

2020. dec. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!