Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mentális betegség, személyi...

Ez mentális betegség, személyiségzavar lehet vagy normális? (többi lent)

Figyelt kérdés

A baráti körünkbe van egy csávó aki furcsán viselkedik. Folyton kérdezget hogy mit gondolunk/gondolnak róla mintha nem tudná mások helyébe képzelni magát. Elég nagy önbizalma van, nem nagyon törődik mások véleményével, elég felelőtlen. Sokszor sikerül másokat megsérteni vagy beszólni és amikor számon van kérve akkor nem érti mi a probléma. Tudtunkkal nincs rajtunk kívül sok barátja. Ezen felül ritkán lehet vele olyan nagyon komoly dolgokról beszélgetni, gyerekes. És még sorolhatnám.


Igazából szerintem mióta ismerem (kb 4-5 éve) mindig ilyen volt. Viszont nemrég olvastam a szociopatákról és a személyiségzavarokról és szinte majdnem minden dolog amit mondanak igaz volt rá, ekkor merült fel hogy nem biztos hogy minden rendben van. Nem vagyok orvos így nem tudom eldönteni hogy mi igaz és mi nem de nem túl biztató amit láttam.


A kérdés az lenne hogy szerintetek mi állhat a háttérben, csak egy zűrös személyiség vagy mentális betegség. És hogy milyen kezelések vannak erre, hogyan tudnánk segíteni neki, ha szükség van rá. Kérek mindenkit hogy komolyan válaszoljon ez egy nagyon fontos téma számunkra. És kérlek javítsatok ki ha bármit rosszul írtam vagy rosszul tudok. Válaszokat előre köszönöm.



2020. dec. 19. 23:46
A kérdező szavazást indított:
Normális csak furcsa a szémélyisége
Mentális probléma, személyiségzavar állhat a háttérben
14 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem csak éretlen és nem túl empatikus illetve szerény személyiség. Így úgyse lehetne diagnosztizálni.
2020. dec. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Magadról írsz?
2020. dec. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem magamról írok, ha rólam lenne szó inkább elmennék pszichológushoz
2020. dec. 20. 09:43
 4/7 anonim ***** válasza:
36%

Az a jó,ha valaki nem foglalkozik más véleményével. A megfelelési kênyszer a baj!

Nem azért élünk,te hülye,hogy másnak megfeleljünk,épp ellenkezőleg,hogy önmagunk legyünk.


A megfelési kényszer nagyon sok embert vágott már tönkre.

2020. dec. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján szerintem maximum a Borderline személyiségzavar jöhet szóba. Hány évesek vagytok?
2020. dec. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
16 éves ő is és én is.
2020. dec. 21. 16:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehet hogy van személyiségzavara, de ez még kevés. Érdemes kizárásosvalapon figyelembe venni a többi személyiségzavart.

És minek kell csávónak hívni 16 évesen? Gondolom lány vagy

2021. máj. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!