Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnám legyőzni az...

Hogy tudnám legyőzni az állandó érzést, hogy kárt kell tennem magamban?

Figyelt kérdés

Folyamatosan, főleg ha nagyobb stressz ér úgy érzem, nem bírom ki, ha nem okozok valami sérülést magamon. Régebben többször előfordult, hogy megégettem magam, belerúgtam vagy beleütöttem valamibe. Nem az izommunka miatt éreztem jobban magam, hanem a fájdalom miatt. Olyan is volt, hogy megvágtam magam (nem az ereimet, nem akarok meghalni, csak a fájdalmat akartam érezni). Viszont sosem múlnak el a sérülések nyom nélkül, az utcán pedig nem sok embert láttam sebhelyekkel és zúzódásokkal, én meg állandóan magyarázkodok.

Nagyon szeretném enélkül is jól érezni magam, de ha nincs is nagy stresszhelyzet az életemben (mondjuk alapból is eléggé szorongó vagyok), akkor is úgy érzem, hogy olyan jó lenne, ha valamim fájna. Próbálom megállni, mert tudom, hogy rossz, de nagyon nehéz, mert közben annyira jó érzés.

Valaki ha szenvedett már hasonlótól, mi segített? Vagy van esetleg bárkinek bármi tippje rá? Már a sportot is próbáltam, kellemes dolgokat is, amitől boldog vagy nyugodtabb leszek, de ez az érzés állandóan visszatér.



2020. dec. 21. 00:25
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
Pszichiáterre mindenképp szükséged van. Valószínűleg mélyre nyúló okai vannak ennek amit hosszabb kezelés során fognak tudni rendbe tenni
2020. dec. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

Kár hogy nincs aftád, az piszkosul tud fájni, 10 napig fáj, aztán elmúlik.

Egyébként tényleg menj valami jobbfajta pszichológushoz de nagyon válogasd meg hogy kihez. Azért lehet mert az ember egyszerre csak egy dolgot tud igazán érzékelni, valószínű van valami amit nem akarsz érezni.

2020. dec. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia. Hát én is ilyen vagyok. Megpróbálhatod a pszichiátert/pszichológust, ha van rá lehetőséged. Talán segít. Amíg leszoksz róla, mármint amíg feltáródik a probléma forrása, és amíg megoldódik, addig csinálj olyat, ami nem hagy nyomot. Nem tudom mennyire vágysz erős fájdalomra. Én például azt csináltam, hogy a meleg fém helyett átszoktam a melegvízre. És ha nagy felületre engedek melegvízet pár másodpercig és utána pár másodperc szünet, ismétlés szerűen, akkor reggelre elmúlik a pirosság és jobban fáj nekem, mint a meleg fém kis felületen,ami ráadásul örökre hegeket hagyott. Szóval talán ez lehet alternatíva, nem tudom. A másik amit csinálni szoktam, az az, hogy megpróbálok nem levegőt venni. Hát ez annyira nem fáj, inkább kellemetlen, de ez sem ártalmas, addig úgyse bírod visszatartani, hogy bajod legyen. Ha nem kell erős fájdalom, akkor a befőttes gumival való csapkodás is jó, bár speciel szerintem ez semennyire se fáj, de már sokan mondták, hogy csináljam ezt. Meg még olyat szoktam, hogy sokat vagyok egy olyan pózban, amitől begörcsöl a hátam, és utána erőszakosan nyújtom. Nyílván ez se közelíti meg az erős fájdalmat, de azért érezni. Nem tudom mennyire akarsz erős fájdalmat. Én nekem a legerősebb fájdalom, amit heg nélkül el tudtam érni, az a az a melegvízes dolog. Ugye azt tudod addíg melegíteni, amíg eléggé nem fáj. Szóval ezek talán lehetnek átmeneti dolgok, hogy nem okoznak nyomot és valamennyire fájnak is. De ennek azért próbálj a végére járni. Különösen akkor, ha ezt valami belső kényszer miatt teszed, ha szenvedsz legbelül.
2020. dec. 21. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megpróbálok utánajárni, mitől lehet. Már évek óta tart ez és nem akarom még jobban tönkre tenni a bőröm, mert már lassan az önbizalmam rovására megy. És olyan rosszul érzem magam amiatt, hogy jó érzés, ha fáj.

A meleg vizes dolgot majd megpróbálom, hátha segít átvészelni. Igazából minél tartósabb és erősebb a fájdalom, annál jobb érzés. A sebek közül is azért az égés volt a legjobb, mert az még egy jó ideig lüktet. Viszont az a legmaradandóbb is, egyszer egy régi égés helyét is megégettem, hogy ne legyen tőle új heg. Ha viszont megharaptam magam, bár 1-2 nap alatt elmúlt a nyoma teljesen, csak pár óráig éreztem.

A befőttesgumi engem inkább csak bosszant, csak viszketek tőle.

Még néha a talpamat szoktam görcsöltetni, de ha sokat csinálom, akkor olyankor is görcsöl, amikor nem akarom, szóval csak mértékkel.

2020. dec. 21. 02:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!