Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet lelki oka az alacsonynöv...

Lehet lelki oka az alacsonynövésnek?

Figyelt kérdés
Van egy 17 éves lányom, aki 152 cm magas és 45 kg. A kezei, lábai is nagyon kicsik, 36os cipőt hord. 12 éves kora körül teljesen megállt a növekedésben, súlygyarapodásban, sőt, azóta fogyott 8 kilót. A férjem 181cm magas, én 170 vagyok, a nővére pedig 171. Hozzáteszem, a nagyszülők is magasak, szóval nem tudjuk kitől örökölte a termetét....Viszont elkezdtünk gondolkodni, hogy 12 éves kora körül iskolai bántalmazásokat szenvedett el, sokszor volt depressziós stb. Lehet ennek köze hozzá vagy hülyeség?

2020. dec. 21. 11:51
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Igen, lehet oka a lelki probléma a fejlődésre nézve.
2020. dec. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Anorexia, bulémia, orthorexia mint háttérben meglapuló dolog nem lehet?


A fogai rosszak(hányástól)?

Fázós-e, szőrösödik-e szokatlan helyeken?

A haja hullik-e, vitaminhiányra utaló foltok a bőrén?

Szociás médián az "ana" és "mia" kifejezést, lepke emojit látod megjelenni gyakran?

Fokozott sport jellemző?

Vegetáriánus, vegán, paleó vagy egyéb kacifántos étkezési szokást felvett-e?

2020. dec. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
152 cm még nem kórosan alacsony termet. Kérdés, hogy mikor jelentkezett az első menses, mert a belső elválasztású (hormon termelő) mirigyek működése egymásra hatással van, a növekedési hormon elválasztását csökkenti az ivarmirigyek működésének beindulása.
2020. dec. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
15 évesen kezdett menstruálni és nem hinném, hogy lenne étkezési zavara. Igaz, csak napi kétszer eszik, de mindent szeret, nem hiszem hogy direkt éhezne. Instagramon szokott lepke emojit használni, de nem tudom ez mit jelent. Rendesen szőrösödik, talán egy kicsit szőrösebb az átlagnál a hasán a fogyás óta...
2020. dec. 21. 15:18
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha 15 évesen menstruált először, akkor későn érő típus, szóval még az is lehet, hogy 20 centit nő ezután. Semmi nem kizárt.

Viszont, hogy napi 2-szer hajlandó enni, az NAGYON NEM oké a fejlődése szempontjából.

Baromság mindenre ráhúzni, hogy lelki okok miatt van.

Ha alacsony marad, genetikailag ez van belékódolva - akkor is, ha ti magasak vagytok -, akkor is lehet csodálatos és gyönyörű ember. Ez semmit nem határoz meg, éppen ezért zaklatni sem kell a témával.

2020. dec. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A KÉK lepke emoji lehet pro ana szimbólum, és az anorexia tud extra szőrt okozni arcon, hason, alkaron....
2020. dec. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2020. dec. 21. 17:18
 8/9 nemaRendőrség ***** válasza:

Nekem sem volt vidám gyerekkorom, mégis 185cm lettem, magasan leelőzve szüleim.

Inkább valami hormonális dolog lehet.


Gluténérzéknység ha nem veszik észre alacsony növést eredményezhet. Egy teszt párezer forint, megér egy próbát

2020. dec. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
64%
Minden testi tüntetnek lelki okai vannak elsősorban.
2020. dec. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!