Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi miatt van ez, és magamtól...

Mi miatt van ez, és magamtól legyőzhetem valahogy? (nyilvános evés / telefonálástól való félelem) ?

Figyelt kérdés

A helyzet, hogy néha olyan rossz érzés jön a gyomromba, amitől még a hangom is megváltozik, és kb erölködnöm kell, hogy egy értelmes hangszínt felvegyek s meg is tudjam azt tartani. Szó szerint harc megy ilyenkor bennem, hogy egy szót kiejtsek, lehetetlen megfogalmazni, mintha a gyomrom összehúzódna, vagy az egész szervezetem tiltakozna minden ellen ami beszéddel kapcsolatos. :D Nem pánikroham, vagy ilyesmi komolyabb dolog. Bár ez inkább a telefonhívás várásakor van, illetve ha sorban állunk valahol, és 20 ember néz engem illetve tudom, hogy hallani fogják a hangomat. Talán a hangommal szemben nincs önbizalmam, sőt azt biztosan tudom. Szóval ez az egyik probléma.

A másik pedig, hogy ha pl Budapesten vagy forgalmasabb helyen sétálok / beülnék valahova, akkor emiatt semmi étvágyam sem lenne, illetve eleve nem szeretek enni sem utcán, sem beülős helyeken, ahol mások nézik minden mozdulatomat. Ehez képest más úgy eszik ilyen helyeken vagy utcán, hogy köpköd vagy hülyéskedik az étellel, őket senki nem bámulja, vagy röhögi ki. :D


2020. dec. 21. 15:11
 1/6 anonim válasza:
Egy kicsit paranoiásan hangzik amit írtál. Nem hiszem hogy mindenki nézne ők is elvannak a saját kis dolgaikkal. Lehet kikéne beszélned magad egy szakembernek. Igen értem hogy nehezen megy ez a beszéd dolog de ha csak 2 en vagytok nem lehet gond.
2020. dec. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ami ebben érdekes, hogy élőben közvetlen, és nagyon is nyomulós tudok lenni, viszont a random szituációk nagyon megzavarnak bennem valamit.. Amikor odajön pl egy idegen csaj ismerkedni, nem birok mit kezdeni a helyzettel. Ha én látok valakit aki szimpatikus és annyira érdekel, akkor simán kezelem a helyzetet és kezdeményezek / normálisan kommunikálok vele. Nem értem, hogy mi ez nálam. :D Szociális szorongás nyilván, de ha én nyitok, vagy telefonálok akkor egyáltalán nincs ilyen, mert akkor tudom, hogy én irányítok.
2020. dec. 21. 15:23
 3/6 A kérdező kommentje:
Mármint a nyomulóst úgy értem, hogy hamar közvetlenné válok egy akár teljesen idegennel, és hamar megbízom benne. :D
2020. dec. 21. 15:24
 4/6 A kérdező kommentje:
Terveznék majd elmenni pszichológushoz, de én úgy érzem élőben nem szívesen beszélnék a problémáimról. Írásban könnyű megfogalmazni mindent, de előadni nagyon nehéz úgy, hogy értelme legyen egy szakember számára. Mert ha annyit odahányok neki, hogy félek néha a nyilvános szerepléstől, akkor nem fog sokat tenni ami segítene. Legalábbis szerintem. :D
2020. dec. 21. 15:26
 5/6 A kérdező kommentje:

Kiskoromban sem szerettem szerepelni, persze csináltam mert muszáj volt. Amikor játszottunk barátokkal, sosem szerettem, ha a szüleim vagy bárki közel állóm látott, hogy hülyén viselkedek (játszok mint minden más gyerek). Nem tudtam már akkor sem, hogy bennem miért van ez az érzés.. :D

Régebben önbizalomhiánnyal is küzdöttem rengeteget. Már azért jóval erősebb vagyok, és viszonylag elfogadom magam, de még vannak ezek a fura szituk, viszont így is rengeteget javultam.

2020. dec. 21. 15:28
 6/6 anonim válasza:
Az egy jó kezdet lehet. Azt kellene csak elmondanod amiket ide leírtál nem is kell, hogy nagyon bőbeszédű legyél a legelején. Lehet az is elég lenne ha szavakban elmondod valakinek akit igazából nem annyira ismersz.
2020. dec. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!