Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiáternél tehetek "javasl...

Pszichiáternél tehetek "javaslatot" arra, hogy milyen gyógyszert szeretnék?

Figyelt kérdés
Nyilván tudom, hogy ő dönt erről a szakértelme alapján, de ha van ötletem az alapján, amiket eddig olvastam a témában, azt megoszthatom vele?
2020. dec. 26. 11:35
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Nem.
2020. dec. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Persze, de akkor inkompetens az orvosod, ha ezt megfogadja.. Már az ötlet is tünete a problémádnak.
2020. dec. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
☺️😀 Igen, a sebésznek pedig alkalomadtán tárd fel tudásod és tégy javaslatot a helyes műtéti technikák alkalmazásáról. 😀😁 Ha szakember segítsége kell, akkor ott nem te vagy az okos és a kompetens. Max. meghallgatod, de nem fogadod meg tanácsát vagy nem váltod ki az általa írt gyógyszert, de nem vagytok egy súlycsoportban.
2020. dec. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Már nem akartalak megbántani soraimmal. Pusztán azt akartam kihozni az egészből, hogy megspórolsz magadnak esetleges rosszalló pillantást, beszólást vagy ne adja a jó ég kiakadást. 🙂
2020. dec. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Ha magánorvoshoz jársz és fizeted az alkalmakat, akkor miért ne beszélhetnétek meg, hogy mit olvastál és te mitől várod a segítséget? Ebből is le fog tudni szűrni egy következtetést. Max. majd azt mondja, hogy ez nem így működik, neked ezért meg ezért nincs erre szükséged stb. A végső döntést úgyis ő hozza meg.
2020. dec. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
Igen, persze. Valószínűleg meg fogja akár 1 magánorvos is vitatni 1 laikussal a szakmai kérdéseket. Néhány mondatos tájékoztatást ad, de miért hozza magát javaslattételekkel kellemetlen helyzetbe?Attól, hogy webbetegen olvas valamit félintelligens lesz, nem szakmázik vele az orvos gyógymódokról. Idegesítőnek fogja tartani.de bíztasd csak
2020. dec. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
Persze, tehetsz javaslatot, csak az orvos ezt 100%- ban figyelmen kívül fogja hagyni.
2020. dec. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes elmondanod az orvosnak, hogy ezt olvastad és érdekel a véleménye. Udvariasan persze. Ez még nem jelenti, hogy kétségbe vonnád a szakértelmét. Mert ha hallgatsz, akkor benned marad és utána csak ezen fogsz kattogni. Valószínűleg 2 mondatban le fogja rendezni, hogy igen, ő is erre gondolt és ezért és ezért jó lesz neked ez a gyógyszer, vagy hasonlóra gondolt mert az ezért meg ezért jobb a te esetedben. Vagy hogy neked tök más kell, ezért meg ezért, vagy hogy ő először egy másikat akar megpróbálni de ha nem válik be akkor az lesz a következő lehetőség stb.
2020. dec. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne gyógyszer nevet említve csináld, és úgy szerintem teljesen rendben van és rendes orvos, ilyen formában együttműködne.

Pl tartasz a gyógyszer xy hatásától.

És akkor vagy megnyugtat, vagy másik gyógyszert ad, aminél kevésbé valószínű az a dolog.

2020. dec. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!