Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért viselkedett így egy...

Miért viselkedett így egy pszichiáter?

Figyelt kérdés

Eléggé depressziós voltam, egy időben, elmentem pszichiáterhez, de mondtam, hogy én nem szeretnék gyógyszert szedni, mert inkább terápiára járnék, meg úgy hallottam, hogy az antidepi kezdetben öngyilkossági gondolatokat okozhat, nekem meg amúgy is van, és nem szeretném elveszíteni a fejem.

Erre meg a doktor n tiszta hideg lett, meg mondta, hogy a pszichológusuk leterhelt, nem tud fogadni, próbálkozzak máshol... :/ Magyarán kitessékelt a rendelőből.


2010. aug. 13. 09:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Mert egyszerűbb neki felírni egy gyógyszert, mint foglalkozni a beteggel.
2010. aug. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Jah sajnos ez manapság így megy:SA barátomnak is 1 évig kellett járnia(füvezés miatt),de csak azért utazott egy órát,hogy aláírja a papírt,hogy ott volt...
2010. aug. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
31%

1. Ha nem akarsz gyógyszert szedni, minek mentél pszichiáterhez? Keress magadnak pszichológust.

2. Valószínűleg azért nem vett komolyan, mert te magad diagnosztizáltad magad és akartad megmondani neki, hogyan kezeljen, pedig ő az orvos. Ha orvoshoz mész, az a minimum, hogy mindkét döntést meghagyod neki. Vagy keresel olyan orvost, akiben megbízol.

3. Az önjelölt depressziósok általában nem azok valójában, nem szorulnak kezelésre.

4. Ha nem vagy elégedett az ellátással, tegyél bejelentést pl. a Tisztiorvosi Szolg-nál.

2010. aug. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Keress fel egy másik pszichiátert. Ilyen egyszerű. A mentális betegségeknél sajnos ugyanúgy szükség lehet gyógyszerre is a terápia mellett, mint minden más betegségnél. Az antilobbit akik irányítják, egyáltalán nem érdek mentesek!
2010. aug. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Azért, mert valszeg pénzt kap egy gyógyszergyártól, ha annak a gyógyszereit írja fel.
2010. aug. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Mert a pszichológus tényleg nem ért rá?
2010. aug. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Annyira utálom az ilyen "szakembereket"...akik egyből gyógyszert írnak fel...

A gyógyszer nem oldja meg a problémákat...csak tompítja a fájdalmat...ennyi...

Én jártam pszichológushoz...de sose írt fel semmit...

Elismerem, néha szükség lehet gyógyszeres kezelésre is..., de szerintem csak a legvégső esetben kellene alkalmazni...menj másik szakemberhez, ilyen egyszerű!!!

2010. aug. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
A pszichiáterek (mivel orvosok) gyógyszerrel, a pszichológusok terápiával segítenek.
2010. aug. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
70%

"Én jártam pszichológushoz...de sose írt fel semmit..."


Még jó hogy nem, fura is lett volna. A pszichológus nem orvos, nem írhat föl gyógyszert. :)


A kérdezőnek meg annyit, hogy tényleg az lehetett, hogy nem tudott mit csinálni. (Meg nem ért rá a pszichológus...) A pszichiáter is csak orvos, miután megállapítja, hogy depressziós vagy, vagy bármi más, gyógyszerekkel gyógyítja (csökkenti) az agyműködésben lévő rendellenességeket (agyi anyagcsere zavarokat). (A jövőben talán majd agyműtéttel is fogja.) Ha neked nem kell a gyógyszer, nem tud mit tenni. Nálad amúgy diagnosztizálták a depressziót, vagy csak te gondoltad magadról?

2010. aug. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Ebben nekem csak az a fura, hogy egy belgyógyász képes szavakkal is segíteni, biztatóakat mondani akár 20 percen keresztül is, lelki gondokra, fül orr gégész szintén, szemész is. De a pszichiáterek sokszor valahogy nem, pedig nekik jobban illene a profiljukba az, hogy beszélgetnek is az emberrel picit.

Fura ez nagyon.

2010. aug. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!