Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kiknek ajánlott a Kék-vonal?

Kiknek ajánlott a Kék-vonal?

Figyelt kérdés

Nemrég találkoztam a kék vonallal a barátomon keresztül, aki rendszeresen beszélget velük és az a kérdés fogalmazódott meg bennem, hogy kiknek is ajánlott a kék vonal? Miért jó a kék vonallal beszélgetni?


Erre a két kérdésre próbáltam a weboldalukon is választ találni, de nem sikerült. Barátom annyit mond, hogy imád velük beszélgetni mert mindig megvilágosodik a beszélgetések végére.



2021. jan. 4. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy ilyen lelkisegél szolgálat. A bántalmazott, depressziós, stb emberek tudnak velük telefonon, e-mail-en vagy chaten keresztül társalogni.
2021. jan. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Lelkisegély*
2021. jan. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A Kék Vonal úgy tudom, leginkább gyermekeknek és kamaszoknak van fenntartva.

Ha valaki nehéz élethelyzetbe kerül és nincs kivel megbeszélnie a problémáit, felhívhatja őket.

Én is sokszor beszélgettem már velük, például miután bántottak a szüleim. :(

Lelki támogatást tudnak adni, egyébként tényleg nagyon kedvesek.

0-tól 24 óráig, vagyis egész nap hívható a Kék Vonal, habár gyakran nem tudják felvenni a telefont, mert foglalt a vonal.

Ha valami bánt téged, szerintem nyugodtan hívd fel őket, egy próbát megér.

Nem veszíthetsz vele semmit.

A Kék Vonal száma jelenleg: 116-111.

2021. jan. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. jan. 6. 11:14
 5/6 anonim válasza:
100%

Szia!

ha még aktuális:

velük bárki beszélhet bármikor, én is beszéltem velük. Nagyon kedvesek és nyitottak. Meg tudod velük osztani azt is ha boldog vagy meg azt is ha nem. Telefonon bármikor hívhatod őket a 116-111-es telefonszámon email-t is írhatsz nekik amire 3 napon belül válaszolnak ás chat-en is tudsz velük beszélni, viszont ott csak naponta egyszer tudsz velük beszélni és csak 60 percet.

2021. márc. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hát én felhívtam, mert tényleg senkivel nem tudtam beszélni és zaklatnak már egy ideje és valakivel akartam beszélni róla.



Nos már a legelején furcsa volt nekem, hogy mint ha még valaki lenne a vonalban, meg hangokat hallottam. Egyszer két nő beszélgetése hallatszott be, akik sorozatban kommentálták hátulról, amit mondtam és röhögtek, de nagyon rosszindulatúan. Megkérdeztem a csajtól, hogy más is van ott, erre közli félig elröhögve magát, hogy "csak velem vagy". Mondom nem úgy hallom, erre az egyik a hátérben beszólt valamit, ez meg hebegett-hábogott és nevetett. Ráb..sztam a telefont... Kicsit sem gusztustalan, hogy megosztod valakivel a bajodat, ráadásul nem is pitiáner dolog, ezek meg kigúnyolnak, röhögcsélnek rajtad, megaláznak, meg a háttérben valami mocskok kinevetnek, egymás között kommentálgatják rosszindulatúan a dolgaidat... El sem akartam hinni... Arról nem beszélve, hogy a közhely ismételgetésen nem futotta neki másra, "értem", "nem vagy egyedül", végig sem engedte mondani, amit akarok. DE ez hagyján, ezen amit műveltek, nagyon kiakadtam.

2021. nov. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!