Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A koffein az olyan mint az...

A koffein az olyan mint az antidepresszánsok?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem magamon hogyha egy időben rendszeren napi szinten fogyasztottam koffeines italokat (általában energiaitalokat) akkor az ùgy mond egy hét után "beállt" ami az antidepresszánsokra jellemző akkor kezdtem igazán èrezni ès kihasznàlni a koffein hatását pl.: gyúrtam, és ezért meg a depresszióra is jó volt

2021. jan. 8. 02:46
 1/8 A kérdező kommentje:
*rendszeresen
2021. jan. 8. 02:48
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Persze annyira antidepresszáns mint amennyire az alkohol az autizmus ellenszere.
2021. jan. 8. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%
Ha leszoksz ezekről az italokról, jól jársz, egészségileg mindenképp.
2021. jan. 8. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%
Nem, a koffein nem olyan, mint az antidepresszáns. Pl. az antidepresszánsnak 30 nap kell, mire hat, a koffeinnek 10 perc. Az antidepresszáns receptköteles, a koffein nem. És még lehetne a sort folytatni estig.
2021. jan. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
A koffein egy rövid időre "megdobja" a dopamin szintet. Hasonlóan mint pl a drogok, de közel sem olyan erősen. Viszont ha több koffeint visz be az ember - akkor ez már nem erősödik tovább - és egyre inkább bejön a feszültség (a túladagolás miatt). + még az a nagy baj a koffein okozta felfutáson - hogy utána jön a megzuhanás is. A tolerancia is nagyon gyorsan nő egy pontig - szóval egyre több kell ugyanazon hatás eléréséhez. Összességében a koffein nagyon nehezen kezelhető, és nehezen meghatározható hogy épp mikor mennyi a jó. Viszont kicsit dobhat a hangulaton is. Szerintem te ezt érezted hasonlónak :)
2021. jan. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És a cukorral mi a helyzet? Természetesen nagy szerepet játszik a függőségben, de a hangulaton dob az is?
2021. jan. 8. 13:51
 7/8 anonim ***** válasza:
60%
A cukor nem. Az lefelé dobja azt - akinek leesik a vércukor szintje :)
2021. jan. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Pontosan ugyanezt tapasztaltam én is. Ha napi szinten fogyasztottam koffeint, sokkal energikusabb voltam, stressztűrő képességem jobb volt, az egész hangulatom sokkal pozitívabb volt. Az bizonyított tény, hogy a koffein az agyi neurotranszmitterekre jelentős befolyással van, így hatnak az antidepresszánsok is egyébként. Egy enyhébb antidepresszáns hatásával vetekedhet a koffein.
2021. jan. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!