Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiások,hogy...

Szociális fóbiások,hogy tudtok dolgozni ?

Figyelt kérdés
Szorongok,zavarba vagyok mások előtt. Beszédem is elakad. Muszáj lenne dolgoznom,mert nem akarok senki nyakán lenni. Meg mondogatják a munkát is. Nem értik meg,pedig papirom is van róla. Olyan helyen dolgoztam ahol egyedül voltam ,de sajna megszünt. Felőről ez az egész. Ti,hogy élitek ezt átt ? Próbálok társaságba menni,de mindig rámjön a zavartság,szorongás. Mintha egy másik énem iranyitaná a gondolataimat. Szeretnék olyan lenni,hogy tudjak munkát válalni és ne legyek zavarba állandóan.
2021. jan. 9. 11:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Most jelentkeztem ilyen gyári munkára, ami eléggé monoton. Jó eséllyel a szokásos lesz, tehát állok egy helybe - és elvégzek egy adott folyamatot napi több 100x. Ezt úgy 1 jó hónap után általába meg tudom szokni - ha egyazon helyen vagyok. Közben próbálom kerülni a más emberekkel való kommunikációt. Általában reggel van baj munkakezdés előtt, és szünetekben - de ilyenkor el lehet bújni pl a wc-be.
2021. jan. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem nagyon ír senki - leírom hogy én hogy szoktam. (Igaz már évek óta nem dolgoztam - de jövő héten úgy tűnik nekem is indul a meló.) Nekem vannak előre eltervezett irányvonalaim.


-Olyan munkát kell keresni ahogy átlagban egyéni munkavégzés van. (Másmilyet nem is érdemes vállalni, mert nem lesz hosszú életű.)


-Ha már kezd az ember az új helyen (1.nap) még az elején jelezni kell pl a műszakvezetőnek hogy kommunikációs problémáid vannak (az se baj ha hülyének néz) tehát olyan helyre tegyen ahol kevés az interakció. (Ha más helyre tesz direkt bénázni kell - hogy észrevegyék a dolgot, és talán változtatnak..)


-Az a jó ha egyéni monoton munkavégzés van, ahol nem kell másokkal beszélni.

Amikor viszont szünet van, vagy olyan idő - amit nem lehet kikerülni - akkor el kell bújni (pl klotyóba). Vagy olyan helyeket előre kikeresni - ami közel van - és kevés ember jár arra.


A legjobb ha olyan helyet fog ki az ember, ahol egész nap egyedül van, és még szünetebe is ott lehet maradni. (De ez nagyon ritka.)

2021. jan. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a korrekt választ. Csak az a baj,hogy nem válogathatok,mert itthon meg mondogatják,meg ajálgatnak mimdenféle melót,hogy ne válogassak,mert manapság nem lehet.
2021. jan. 9. 13:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!