Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudnátok segíteni értelmezni...

Tudnátok segíteni értelmezni a kövekező kifejezéseket? Nem találtam máshol.

Figyelt kérdés

-Egyéb kevert szorongásos zavar, bipoláris affektív zavar, jelenleg kevert tünetek észlelhetők (Ezt végképp nem értem, mert évek óta járok pszichológushoz, Tündérhegyen is voltam. És az egyik pszichológusom konkrétan kijelentette, hogy nem vagyok bipoláris. A pszichiáter meg egy beszélgetés után ráírta a leletemre.)

-regresszív billenékenység,

-szenzitivitás



2021. jan. 12. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem lehet hogy a TB finanszírozás miatt írtak a papírodra bipoláris zavart? Ha pl. Borderline vagy, azzal a BNO kóddal nem írhat neked hangulatstabilizálót emelt támogatással, nem lehetséges hogy valami ilyen adminisztratív ok van? A szenzitivitás érzékenység, a regresszív billenékenység pedig azt jelenti, hogy könnyen kibillensz egy regresszív állapotba, tehát pl. Érzelmileg megterhelő esemény hatására egy korábbi fejlődési állapotba, korábbi megküzdéshez, tehát pl. Összekuporodva sírsz. Remélem valmelyest érthetően írtam le.
2021. jan. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vagy például regresszió az, amikor egy korábban szobatiszta gyerek valami trauma hatására újra elkezd bepisilni.
2021. jan. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez úgy van, hogy nyomokban több betegséget is tartalmaznak a mentális betegek. Ezek keveredhetnek, sőt váltogathatják is egymást, vagy elmúlik, kiújul, stb. Pl egy kevert szorongásos-depressziós időnként inkább depis, máskor meg derűsebb, de jobban szorong. Az orvos meg azt ír a papírra, amit éppen jobban lát.
2021. jan. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2021. jan. 13. 14:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Oda többet ne menj!
2021. jan. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!