Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem fordulhatok senkihez, aki...

Nem fordulhatok senkihez, aki megértene. Lehet, hogy van mitől félnem?

Figyelt kérdés

Szóval kb. egy éve gyötör egy rémkép, vagy nemis tudom minek nevezzem. Nagyon kellemetlen téma, de mindig előjön.

Még kb. 8-9 éves koromban egyedül aludtam a szobámban és éjjel arra ébredtem, hogy apám rajtam fekszik, nem emlékszem mit csinált, mert éjjel volt és akkor nagyon nem voltam magamnál, csak arra emlékszem, hogy felkiáltottam, hogy apu, hagyj! , éső erre felugrott és elment...

Nemtudom, hogy ez egyáltalán lehet-e, de azt tudom, hogy mióta így visszajött ez az emlék, azóta undorodom apámtól.. Nem sokat segít a dolgokon, ( tudom ez most nagyon gáz dolog), hogy a szomszéd szobában lakik egyedül, és egyfolytában hallom amint kielégíti magát, és aztán kirohan a fürdőszobába...

Azóta egy csengőt raktam a kilincsemre, hogy halljam ha valaki bejön, és már többször is előfordult, hogy csak úgy besétált éjszaka, alig volt magánál..

Szóval nemtudom, mihez kezdjek, egyáltalán vizsgáltassam meg magam , hogy szűz vagyok -e még, vagy mit csináljak?

Legalább, hogy elmúljon ez a félelem, és undor..


2010. aug. 15. 12:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Úristen,

Szerintem mindenképp fordulj pszichológushoz.

Hány éves vagy? Nem tudsz elköltözni?

2010. aug. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem, dehogy.. 16

És a családom olyan, hogy ha ezt elmondanám mondjuk anyunak akkor rendesen kiakadna.. nem bírják az ilyesmit. Érzések, meg félelem, ilyen fogalmak számukra csak kamu dolgok, nem veszik ezeket komolyan...

2010. aug. 15. 13:01
 3/9 anonim ***** válasza:
Az agy jól elrejtette eddig ezt az információt,ez már nálam is sokszor előfordult hasonló esetekben.Igazából senkivel se tudtam részletesen megbeszélni az ilyen dolgokat,úgyhogy nálam az van,hogy félresöpörtem a képeket,emlékeket,és nem gondolok rájuk,nem jutnak eszembe.Viszont mivel te vele élsz,mindig eszedbe jut.Nem biztos hogy nagyon bolygatnod kellene ezt a témát,mert ha kiderül valami ezzel a dologgal kapcsolatban,azzal még nehezebb lenne megbírkoznod.Jobb is ha nem emlékszel teljesen pontosan a történtekre.Most azzal kellene inkább foglalkoznod,hogy minél előbb elköltözni valahova,rokonokhoz vagy hasonló.Én meg is szakítanám apámmal a kapcsolatot,mert nemhiába tört fel ez az emlék,erre nincs bocsánat az én szememben.
2010. aug. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ijesztő, amit írok, de szólnod kell a gyermekvédelemnek. Anyukád bizonyosan tisztában van sok mindennel, de homokba dugja a fejét. Ő is fél szembenézni ezzel a problémával, segítségre van szüksége. Sajnos azzal, hogy hallgat, apukád cinkostársa.

Ez a félelem, a trauma, amit átéltél, nagyon komoly mentális problémákat okozhat nálad a későbbiekben, ha nem kérsz segítséget és nem kezded el feldolgozni.

Két hét múlva kezdődik a suli. Első lépésként keresd meg az iskolában a gyermekvédelmi felelőst, vagy ha ő nem szimpatikus, akkor a nevelési tanácsadóba sétálj be, ott fognak segíteni neked.

Fontos, hogy tudd, ez az egész nem a te hibád, azzal, hogy segítséget kérsz nem leszel gonosz ember és hálátlan gyermeke a szüleidnek! Ez akkor is így van, ha most még nem hiszed el. Ha bármi kérdésed van, tedd fel nyugodtan, a szakmában dolgozom!

2010. aug. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

de én attól félek, hogy csak rontanék a helyzeten. mmint az apámhoz való viszonyomon.

és mi van akkor ha csak beképzelem a dolgokat és csak én látok ezekben összefüggést, amugy pedig semmi ilyesmiről nincs szó.

mi az amit tehetnék azért, hogy megbizonyosodjak róla, hogy a félelmem helytálló? azért gondoltam a szüzességvizsgálatra pl. mert még sosem aludtam máshol, ahol férfi is lett volna a környéken.. csak otthon..

remélem értitek, hogy nem akarok rögtön pereskedni vagy rágalmazni, ha véletlenül nincs igazam.. mert én sem vagyok biztos a dolgomban.

2010. aug. 15. 17:00
 6/9 anonim ***** válasza:

"Még kb. 8-9 éves koromban egyedül aludtam a szobámban és éjjel arra ébredtem, hogy apám rajtam fekszik, nem emlékszem mit csinált, mert éjjel volt ..."


Ha ezt nem csak álmodtad, akkor, mondd mi a francot keresett rajtad, éjjel?


Lépj addig, amíg gyermek vagy (18 év alatt), mert így hamarabb elkezdheted egy szakember segítségével feldolgozni a helyzetet...továbbá nagyobb védelmed van, mint nagykorúként.


Sajnálom, ami történt.


* * *


(Az összes ilyennek elkezdeném nyiszálni...arra vigyázva, hogy le ne vágjam, csak fájjon neki. Igenis felháborító, megbotránkoztató az ilyen visszaélés!)

2010. aug. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Legalább egy házban ne laknál vele.
2010. aug. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezért kell felkeresned a gyermekvédelmist,vagy a nevtant. Pszichológus megvizsgál, segíteni fog!
2010. aug. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

hát köszönöm mindenkinek a válaszokat, aranyosak vagyok

tegnap el is mentem a nőgyógyászhoz, mert annyira nem bírtam már ki, aki azt mondta, hogy szűz vagyok :)))

most viszont akkor nemtudom, hogy mi az, ami az eszembe jut, csak álom??

nemtudom, mert az érzéseim apám iránt nem múltak el.

viszont megbeszéltem anyuval, hogy szeptembertől mehetek koleszba, ha felvesznek. azt mondtam, hogy túl sok a bejárás és szeretnék mostmár jobban tanulni.

remélem akkor majd jobb lesz : )

2010. aug. 17. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!