Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen gyakran jársz pszicholó...

Milyen gyakran jársz pszichológushoz? És miért annyi időnként mész?

Figyelt kérdés
2021. jan. 21. 17:46
 1/9 anonymousreview60 ***** válasza:
Heti 3, mert heti 4-re már nincs szükségem. Ha nem lennék a magam ellensége, akkor a heti 2-ből nem lett volna heti 3 majd 4.
2021. jan. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Régebben amikor komolyabb problémáim voltak, akkor heti kettő volt a megfelelő. Ez mostanra sikeresen lecsökkent annyira, hogy csak akkor megyek amikor szükségesnek érzem. Havonta - kéthavonta megyek általában.
2021. jan. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én két hetente
2021. jan. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Heti 2,3,4 alkalom ez nekem olyan megdöbbentő. Nem megterhelő ez?

Úgy értem, agyilag.

2021. jan. 21. 20:05
 5/9 anonim ***** válasza:
Korabban heti 2, aztan heti 1, ketheti 1. Volt egy fel eves szunet tavasztol nyarig, mert nekem nem volt megoldhato az online talakozo. Most viszi t valtozott az anyagi helyzetem, negativ iranyba, ugyhogy nem tudom, mikor megyek :D
2021. jan. 22. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Milyen fel eves, mar szamolni sem tudok... szoval kb marciustol junius vegeig volt online.
2021. jan. 22. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

#4: De az. 10.000 Ft/45 perc, az 160.000 Ft/hónap volt. Ebből sokat lehetett volna utazni, kurvázni, de az nem oldotta volna meg a bajaimat.

Az első 3 év (heti 1-2-3) az kuka volt, mert tkp. egyfajta "hányással" telt el, a 25-35 év felhalmozott sz@ra jött ki belőlem. Akkor kezdtem el kevésbé akadályozni önmagamat a terápián,

amikor már analízisre váltottunk,

és amikor egyre sz@rabb lett a kapcsolatom a családommal (mert nagyobbrészt jogosan a fejükre olvastam dolgokat, csak hát a stílusom nem tetszett nekik, hehe, nekem meg az, amit tettek),

és amikor láttam mennyi időmet és pénzemet viszi el a dolog,

és amikor elkezdtem nem zsigerből elutasítani a terapeutám mondásait stb.

Senki nem köteles ennyire hülye lenni, mint én. Nem is javaslom. Sőt, ellenzem. Most marad a heti 3, de aztán nem lesz heti 2 és 1, hanem amikor úgy látom vége, akkor másnap már nem megyek, kifizetem a terapeutát és viszlát.

Amivel eredetileg mentem (35 évesen szűz férfi), az megoldódott, de a párkapcsolat-kezdeményezési-fenntartási és a túl-kocka-merev gondolkodás és a bizonyos fokú érzelmi agresszió még nem teljesen, de már javul.

Most az a cél, hogy az érzelmeimet szinte mindig tudatosítsam, és megtanuljam magamat analizálni. Lassú folyamat és én átkozottul türelmetlen vagyok magammal szemben.

2021. jan. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7

Mióta jársz? Mikor kezdted a terápiát?

2021. jan. 22. 14:57
 9/9 anonymousreview60 ***** válasza:

2015 ősz óta, de volt egy 6 hónapos szünet 2016-ban. 1-1 év heti 1, majd 2, majd 3. Aztán 2 év heti 4, de 2020 november óta megint heti 3. Az az én hülyeségem, hogy túl kocka, túl nyakas hozzáállással rontottam a terápiám hatékonyságát, amit nem kellett volna. Ki kellett "hánynom magamból" dolgokat. Utólag kérdeztem a terapeutámat, hogy nem lehetett volna-e ezt gyorsítani, de azt mondta "Erre nincsen gyógyszer, nincsen pávatoll".

Ebben talán gyorsabban hatott volna, és rövidebbre vágta volna egy Csernus doktoros konfrontatívabban a kérdéseket az arcomba tolós terápia. Sajnos abban igaza van a terapeutámnak, hogy nem csak finomabbnak kell lennem, azzá válnom, hanem a finomabb kommunikációt is meg kell tanulnom meghallgatni tudni, és ebben meg a csernusos módszer nem optimális.

Azért qwa sok pénzem és időm elment erre (és persz azért haladt az érdemi munka is csak nagyon lassan). Más ne legyen ekkora f@sz! :-) Szóval, ha a terapeuta mond valamit, azt nem szabad zsigerből elutasítani, hanem gondolkodni kell rajta. Ha a terapeuta kérdez valamit, akkor nem szabad azt mondani, hogy nem emlékszek, hanem meg kell próbálni felidézni, és akkor a következő alkalomra vagy az ember eszébe jut, vagy azt mondja, bocsi, tényleg nem emlékszek.

2021. jan. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!