Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbség pszichopata és...

Mi a különbség pszichopata és pszichotikus beteg között?

Figyelt kérdés
A büntetőjogban pl. a pszichopata büntethető, a pszichotikus beteg nem. De ez nekem, laikusnak nem sokat mond. Mi az oka, hogy megkülönböztetik őket?

2021. jan. 24. 04:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem néztem utána ,a tévedés jogát fenntartom de én úgy tudom a kettőnek semmi köze egymáshoz. Pszichotikus beteg aki pszichózisos epizódban van épp,lehet sok betegségnél ilyen,pl skizofréniánál . Felerősödnek a tünetei,olyannyira,hogy teljesen elvesztheti a kapcsolatot a külvilággal ,szerintem nem minősül semmilyen értelemben beszámíthatónak az ember ha pszichotikus,ha tippelnem kéne ezért a jogi megkülönböztetés. Minden sértés nélkül,a "megőrült" szót tudnám párhuzamba állítani ezzel a fogalommal .

A pszicopata nincs ilyen megváltozott,beszűkült tudatállapotban csak nincs meg a természetes mechanizmusa az agyában annak,ami visszatartaná a bűncselekményektől (lelkiismeret,empátia) ,tudatában van annak amit csinál,csak nem érdekli.

2021. jan. 24. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
93%

Pszichotikus az, akinek téveszméi, hallucinációi vannak.

A pszichopata tudatánál van, ezért büntethető.

2021. jan. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2-es teljesen jó leírja.
2021. jan. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!