Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Olyan lehetséges, hogy gyerekk...

Olyan lehetséges, hogy gyerekként nem diagnosztizálták nálam az Aspergert vagy felnőttként alakult ki?

Figyelt kérdés
Csak nagyon röviden rólam, amiről tisztább képet fogtok kapni. Van egy OKJ-m és diplomám informatikai területen (igaz utóbbihoz 2-szer annyi idő kellett mint az eredeti képzés). Általában mindig erős közepes vagy jobb tanuló (de sosem kiemelkedő) tanuló voltam. Gyerekkorom óta bizonyos fokú szorongás vagy nihilizmus vagy különcség stb. (fogalmam sincs melyik pontosan) jellemez. Baráti társaságom 13 éves korom óta nincs. Barátnőm sose volt (teszem hozzá az átlag alatti külsőm és önbizalomhiányom/gátlásaim miatt nem is kezdeményeztem), illetve jelenleg 0 szociális életem van már több mint 1,5 éve. Munkanélküli vagyok, nem tudok elhelyezkedni, úgy érzem semmihez se értek (alap dolgokhoz se) és az előző munkahelyemről is részben azért léptem le, mert nem bírtam meglenni a közegben (másrészt a szakmai hiányosságaim miatt). Aggódnom kellene, de még motivációm sincs semmire, telnek a napok céltalanul és nincs erőm változtatni. Félek, hogy fel nem derített Aspergeres vagyok. De pszichiáterhez se szeretnék egyelőre menni, mert nehogy alaptalanul diagnosztizáljon hiszen szeretnék azért dolgozni, de gőzöm sincs milyen területen, mihez értek.

2021. jan. 25. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia, van felnőtt autizmus diagnosztizálás, pontosan nem tudom hol mert csak érintőlegesen hallottam róla. Előfordulhat, hogy az van, régebben (amikor kisgyerek voltál) még nem igazán foglalkoztak ilyesmivel az országban :(
2021. jan. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy két telefonhívást megérne


[link]

2021. jan. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sok esetben nem ez a gond, és ha ez is nem gond, sok autista van aki profi dolgokban.
2021. jan. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A válaszok a címben szereplő kérdésre:

1. Olyan nem lehetséges, hogy felnőtt korban alakul ki.

2. Az, hogy nem diagnosztizáltak igencsak lehetséges, mivel az Aspergeresek kb. felét nem diagnosztizálják (ma sem). Ez hatalmas probléma!

Szemben az autistákkal, akik azért elég feltűnőek már gyerekkorban is.

Ezt 46 évesen diagnosztizált Aspergeresként mondom, itt félreértés nincs, a fentieket sem az ujjamból szoptam, ezek sajnos kőkemény tények.

Az autistáknál az a jellemző, hogy már gyerekkorban feltűnik, hogy például későn kezdenek beszélni, stb, az aspergeresek viszont a korai években az autistákhoz képest elég jól kompenzálnak ahhoz, hogy ne fogjon gyanút sem a felvilágosulatlan szülő, sem a dilettáns pedagógus.

Kis magyarázat a fölösleges félreértések elkerülése végett: Az Asperger szindróma nem a magasan funkcionáló autistát jelenti, bár az aspergeres is magasan funkcionáló autista. De a magasan funkcionáló autista is látványos dolgokat produkál már kisgyerekként is. Az Aspergeres sajnos nem.

Minden Aspergeres magasan funkcionáló, de nem minden magasan funkcionáló autista Aspergeres.


Ezt nem értem:

"De pszichiáterhez se szeretnék egyelőre menni, mert nehogy alaptalanul diagnosztizáljon hiszen szeretnék azért dolgozni, de gőzöm sincs milyen területen, mihez értek."


??!!!

Miért hitted, hogy az aspergeresek nem dolgoznak?

Bár tény, hogy a többségük nem teljes munkaidőben dolgozik.

De a kérdés azért igencsak furcsa és érthetetlen számomra. Nem értem, hogy honnan jött.

2021. jan. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amiatt ne aggódj, hogy ha papírod lesz az Aspergerről, akkor nem dolgozhatsz. Sőt, attól függően, hogy mi a pontos diagnózis, még adókedvezményt is kaphat utánad a munkáltató. Szóval a diagnózis inkább csak előnyt jelent a foglalkoztatáskor. Ha nem akarod megmondani a munkahelyen, akkor nem mondod meg, nyugodtan berakhatod a fiókba a diagnózist és nem foglalkozol vele, ha neked így a jó.
2021. jan. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5: "Sőt, attól függően, hogy mi a pontos diagnózis, még adókedvezményt is kaphat utánad a munkáltató."


Már van egy krónikus betegségem amire kapok adókedvezményt, de nemhogy pozitív lenne munkáltató részről inkább hátrány, mert nem vagyok terhelhető. Szerintem a munkáltatók ezekre sz@rnak, max akkor éri meg nekik, ha az illető le is van százalékolva.

2021. jan. 26. 21:21
 7/7 anonim ***** válasza:

Felnőttként nem alakul ki ilyesmi, ez genetikai eredetű. De sok minden lehet még. Ha csak te nem akarod, a munkahelyednek nem kell tudnia a diagnózisaidról. Sőt: nincs joguk ilyesminek utánanézni pl. üzemorvoson keresztül.

Abba gondolj bele, hogy mennyivel lehetne JOBB a helyzeted, ha lenne [valamilyen] diagnózisod?

2021. jan. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!