Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van még valaki, akinek felnőtt...

Van még valaki, akinek felnőtt korában alakult ki beszédhiba/dadogás?

Figyelt kérdés

Eléggé szorongó típus vagyok mióta az eszemet tudom. A legnagyobb problémám a szociális fóbia, ami a suli végeztével eléggé elhatalmasodott rajtam. Nem tudom pontosan minek következtében, csak gondolom, hogy a hirtelen felnőttéválás miatt méginkább erősödött a szorongásom és ezzel együtt a tüneteim. Ami újonnan jelentkezett kb. 3 éve, az időnkénti dadogás, megakadás a beszédben, rossz hangsúlyozás. Emellett nehezen fejezem ki a gondolataimat szóban, pedig viszonylag nagy szókinccsel rendelkezem, de a fóbiám nagyon lekorlátoz a beszédben.

Úgy érzem, az idő előrehaladtával egyre csak romlik a beszédkészségem. Mostmár kb. minden mondatba beledadogok egy szót vagy megakadok. Nagyon zavaró, főleg ahogy látom mások arcán, hogy nem értik mivan velem, furcsán néznek.

Valakivel történt még ilyen rajtam kívül? Van rá valamiféle 'gyógymód'?


2 pszichiáternél is voltam korábban, de érdemben nem tudtak semmivel hozzájárulni a problémáim megoldásához, csak a pénzt szipolyozták ki bőséggel, plusz gyógyszerrel tömtek.

Szóval a lehúzó pszichomókusokon kívül más módszert tud valaki?



2021. jan. 28. 05:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A pszichiáter ezen nem segit. A felnőttkori dadogás legnagyobb akadálya a nem megfelelő levegővétel (nyilván szorongós helyzetben alakul ki), de légzésterápiával hatékonyan fejleszthető.

Ezen a vonalon indulj meg!

2021. jan. 28. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem ma kezdődött. Az agy leblokkol és ilyen fehér folt lesz, azért akad el a beszéded. Legalábbis nekem ez van, minden kimondott szóra figyelek, hogy jó legyen, a stressz miatt pedig elsiklok így a kommunikációban, szemkontaktus tartás, stressz leküzdés tudatosan. Az agyam már nem bírja a terhelést, viccesen szólva kb tűzoltás kisvödörrel....
2021. febr. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!