Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan közöttetek,...

Van itt olyan közöttetek, akinek menstruációs zavarokat okozott pszichiátriai gyógyszer? Kialakulhat endometriozis?

Figyelt kérdés

13 éven át szedtem a frontint, majdnem mindennap. Egy darab 0,5 mg tabletta volt a napi adagom. Ősszel abbahagytam, mert jobban érzem magam, gyógyszer nélkül is megy.


Azonban az elmúlt években egyre súlyosabb menstruációs zavarokat okozott. Kéthetente volt menzeszem, nagyon erős görcsökkel, hányással, hasmenéssel, nagyon erős vérzéssel jártak a menstruációim. Ha nem szedem be a frontint, teljesen más a helyzet. Nincs hányás, a fájdalom gyengébb, a vérzés sem annyira erős, de hasmenésem van. Ugyanúgy kéthetente megjön a menzeszem. A hajam is jócskán kihullott a frontintól, de amióta nem szedem, mindenhol nőni kezdett az új haj. Ennek örülök, a menstruációs zavarok viszont ijesztőek. Hallottam már az endometriozisról és attól tartok, hogy nálam endometriozis van a háttérben. A koleszterin szintem kicsit magas, ami okozhat menstruációs zavarokat, de szerintem ez a kicsit magas koleszterinszint ilyen súlyos zavarokat nem tud okozni. Pszichiátriai gyógyszertől lehetséges endometriozis? Valaki van itt rajtam kívül, akinek pszichiátriai gyógyszertől hasonló problémái lettek?



2021. jan. 29. 08:29
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Nincs bizonyitva mi okozza az endometriózist. Én nem szedtem soha ilyen fajta gyógyszert, mégis tíz éve küzdök az endometriózissal. Keress fel egy nőgyógyàszt
2021. jan. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az endometriózis nem indokolja a kéthetenti menstruációt . Menj el nőgyógyászhoz,ő majd beutal hormonvizsgálatra,inkább valami olyasminek hangzik,de nem vagyok orvos ..

A frontin biztosan nem tesz jót a hormonális egyensúlynak ,de ez többtényezős dolog úgy gondolom

2021. jan. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mivel kéthetente jön meg a menzesz, így lehet, hogy tényleg csak hormon probléma.
2021. jan. 29. 09:34
 4/5 anonim ***** válasza:
Nogyogyit kerd meg, hogy utaljon be pajzsmirigy ultrahangra is es csinaltass verkepet
2021. jan. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Frontin nem okoz ilyesmit.
2021. jan. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!