Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szulo nelkul mehet gyerek...

Szulo nelkul mehet gyerek pszichologushoz?

Figyelt kérdés
az a lenyeg roviden, h lehetseges-e, hogy egy 16 eves gyerek pszichologushoz menjen szulo nelkul?

2021. jan. 31. 20:43
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
12-es: a a kérdezönek éppen a szülökkel van problémája, akkor NEM segít, ha öket is bevonják, ellenkezöleg, a legtöbb esetben teljesen blokkolja a terápiát.
2021. jan. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
0%

21*


Honnan veszed hogy a szülőkkel van problémája???

Amúgy meg ha így van akkor tessék a szülőkkel le ülni és megbeszélni a gondokat. Szóból ért az ember. Ha nekem bajom van anyámmal akkor megmondom a szemébe nem a háta mögött ki beszélem.

2021. jan. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
huh, egy kicsit hosszu, de roviden annyi, hogy most nem jon ki senkivel, mert nevelo apja lett, aki nem a legkedvesebb szemely, es az eddig kedves anyja, eleg bunko lett. es mar ott tartott, hogy konkretan nem erez mar erzelmeket, ez elott is depresszios volt, mostmar ugy tunik egyre jobban benne van. es hat igen, elege van az otthoni helyzetbol es segitseget akar kerni.
2021. jan. 31. 21:13
 24/28 anonim ***** válasza:
27%

23*


Ha depressziós akkor kombinátl terápiát szoktak adni.


Pszichoterápia + Gyógyszeres terápia.

2021. jan. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

en ugy tettem fel a kerdest aztan,hogy eleinte ne legyenek belevonva a szulok, legalabbis jobb lenne. hogyha gyogyszeres kezelesre szorul, akkor termeszetesen szuloknek is jelen kell lenni.

de amikor mondta az anyjanak, hogy pszichologushoz akar menni, az anyja kirohogte, meg nagon merges lett. ettol fuggetlenul probalja meggyozni az anyjat, hogy a tudataban menjen el pszichologushoz.

2021. jan. 31. 21:18
 26/28 anonim ***** válasza:
0%
De én ezt nem érte. Miért szégyen pszichológushoz menni meg pszichiáterhez? Én jártam és akkor mi van? Nem mindenki bolond aki segítséget kér.
2021. jan. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy meg ha így van akkor tessék a szülőkkel le ülni és megbeszélni a gondokat. Szóból ért az ember. Ha nekem bajom van anyámmal akkor megmondom a szemébe nem a háta mögött ki beszélem."


Kivéve, ha pl. az anyád a probléma, mert ver, vagy lelkileg bánt, vagy nem áll melletted, hanem más valakit részesít elönyben.

A legtöbb embernek ha a szülövel van olyan gondja, amivel pszichológusohoz kell fordulnia, akkor a "megpróbáljuk megbeszélni" szinten vagy túl van, vagy a szülövel ilyenröl szó sem lehet, mert nem hajlandó a gyerek problémáival foglalkozni!


Nem tudom eldönteni, hogy ennyire naív vagy ennyire buta vagy!

2021. jan. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Igen, lehetséges 16 éves kortól szülő tudta nélkül menni. Pl. iskolapszichológus, pedagógiai szakszolgálat, így ingyen van (ott dolgozom, bár nem pszichológusként, sok középiskolás van családi problémákkal is). Magánban nem biztos, hogy fogadják, és drága is.
2021. jan. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!