Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegséggel a szociális...

Pánikbetegséggel a szociális élet?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Már évek óta pánikbeteg vagyok és az utóbbi időben rosszabbodott.

A legutolsó rohamom nagyon erős volt.

Nem nagyon merek találkozni senkivel és menni se megyek sehova,a szociális életem kb 0 emiatt.

Folyamatosan rettegek,hogy előtör egy roham,mert nem tudom az emberek hogyan reagálnának,mivel volt már hogy kinevettek vagy csak végignézték telefonozva.

Aki hasonló cipőben jár esetleg valami tipp?

Kezd nagyon zavaróvá válni ez az egész,de nem tudom magamat túltenni.



2021. febr. 6. 05:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A pánikbetegséget kell először legyőzni, de ennek része, hogy szoktatod magad a szociális helyzetekhez. Továbbá meg kell érteni, hogy a pánik nem egy igazi betegség, nem is egy misztikus valami, hanem az érzékeny idegrendszer által produkált indokolatlanul eltúlzott szorongás, mert túl alacsony az ingerküszöb. Ezt feljebb lehet vinni gyakorlással. Millió összetevője van a gyógyulásnak. Most nem megyek bele mêlyebben, bazi vastag könyvek vannak a témáról, ezeket kölcsönözd ki a könyvtárból és olvasd el.

De elmondom az én személyes kedvenc trükkömet. Megtanultam, hogy ha jön a pánik, akkor csak fizikailag pánikolok, de lelkileg nyugodt maradok. Szóval gyomorideg, ver a víz, zubog bennem az adrenalin, stb, de nem rohanok el, folytatom a dolgom, és derűs mosollyal a képemen megvárom míg elmúlik. Nem veszek be gyógyszert, nem jajjgatok, meg semmi. A lelki nyugalom miatt enyhébbek lettek a rohamok, és hamarabb is múlnak. Továbbá nem visel meg, mert nem foglalkozok vele.

2021. febr. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Benzsi95 ***** válasza:
Én is az vagyok már 5 eve, rohamaim már 2 éve nincsenek, ilyen kisebb szorongasaim vannak, nekem joalis terápia segített azbilyen gyógynövényes cucc vagy CBD olaj
2021. febr. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Lehet szociális életed. Nekem is van. 7 éve vagyok pánikbeteg. Próbáltam már pár gyógyszert is. Most az antidepresszáns kezd talán hatni, de sajnos eddig nem találtam a kiutat. Szociális életem azért van, mert nagyon akarom. Nem érdekel hányszor kell kirohannom egy kocsmából egy hirtelen jött pánikroham miatt. Akkor is jól érzem magam a barátaimmal és nem hagyom, hogy tönkretegyen mindent. Sok sikert kívánok a leküzdéséhez!
2021. jún. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!