Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen megfontolàsból ír ki...

Milyen megfontolàsból ír ki olyat az ember nyílvànos facebook posztban egy ember halàla kapcsàn, hogy: "Felfoghatatlan és igazsàgtalan nagy fàjdalom. Köcsög fideszesek meg tovàbb élnek."?

Figyelt kérdés

Ez valami mentàlis betegségre utal, hogy egyfajta politkai szélsőséges vélemény van egy szomorúsàgos esethez kapcsolva, miközben nincs összefüggés köztük. Azt is furcsàlom, hogy a baloldali ismeröseim arról panaszkodnak hogy rosszul élnek.


Az egyiknek elmondàsa alapjàn napi 8 óràt kell a légkondis irodàban töltenie az àtlagbér felett miközben évi kb 10 fővel foglalkozik míg én hasonló munkakörben havi 50-el. Igazsàgtalannak tartja hogy nem jut el a német hegyekbe a szemét kormàny miatt és csak a havi egy hétvégi horvatorszàgi nyaralàsra futja.


A màsik a vàlàsa miatt az elmondàsa alapjàn 100 milla céges vagyon felett kell osztozkodnia, de azt is nehezen tudja megoldani, mert sokba kerül a sajàt motorcsónak tàrolàsa a horvàt tengerparton.


A harmadik adóhivatalban dolgozó ismerősöm felhívott, hogy miért vontak le tőle kétszer több adót, tudok-e adóvàltozàsról (itt egy kis sokk). Mert nem szeretné ha a köcsög kormàny tőle vonna el pénzt a gazdasàg helyreàllítàsàra. De aztàn kiderült, hogy dupla fizetéshez dupla adó dukàl.


A negyedik meg azt mondta hogy emelkedtek az adók, mert összességében többet fizetnek be az emberek, akkor ez mi ha nem adóemelés. Miért nem tudjàk azt, hogy ha egy dologból többet veszek az többe is fog kerülne, de az nem a termék dràgulasàt jelenti. Egy csoki 100 forint akkor két csoki 200 forint és ez nem dràgulàs.


Nem akarok politikàval foglalkozni, de nekik a legelső dolguk, hogy a legelső pillanatban az arcomba toljàk, hogy nekik a fenti esetekben milyen rossz ez a mélyszegélység.


Én meg hàlas vagyok, hogy nem vagyok azok közt, akik az előző napon megkeresett pénzt kénytelenek a màsnapi reggelire költeni.



#Mentàlia betegség
2021. febr. 7. 09:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért írta, mert csalánba nem üt a mennykő. Baleseteknél is mindig a vétlen hal meg, a bűnös meg éli világát.
2021. febr. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez igazából egyenértékű a "Miért mindig a jók mennek el?" mondással. Nyilván az illető túlzottan bele van gárgyulva a politikába, de ez nem mentális betegség.

A kérdés többi része nem is értem hogy jön ide. Attól még hogy vannak gazdag emberek, még láthatják hogy maga az ország szegény. Én is az átlagnál jobb színvonalon élek, de attól még érzékelem az állapotokat.

2021. febr. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#1 De miért kell mások kiírtását kívánni? Ez nekem mindig is sokkoló. Nem ismertem a srácot, aki elment, de az ő esetét ilyen szégyenteljes már-már elmebeteg megnyilatkoztatásokra felhasználni számomra kegyeletsértés.
2021. febr. 7. 12:48
 4/4 A kérdező kommentje:

#2 Köszönöm. Nagyon sok gondalot megmozgatott bennem a hozzászólásod.


Nem tartom egyenértékűnek a "Miért nem Te dögöltél meg!"-et a "Miért mindig a jók mennek el?" mondással.


Igazad van. Az emberek bizonyos része túlzottan bele van gárgyulva a politikába. Sosem szerettem, mert visszagondolva a francia forradalomról tanultakra a történelem könyvben volt egy kép az alkotmányozó nemzetgyűlésről szóló részben és számok, hogy a népesség körében, milyen megosztásban szólhattak bele az emberek. Azok az emberek még azért csináltak forradalmat, hogy beleszóljanak és beleszólhassanak. Ma meg a nagy demokrációban nem a nép irányítja a politikát, hanem a politika irányítja az embereket.:-(


"Attól még hogy vannak gazdag emberek, még láthatják hogy maga az ország szegény." Számomra csak fura a gazdag emberektől azt hallani, hogy ők azok, akik nyomorban élnek. Én sokkal jobban sajnálom az utcaseprőket, bár ez nem lenézés akart lenni, mert beszélgettem egy-kettővel és volt olyan, aki ezt szinte már- már álommunkának élte meg. Ha viszont nem vitatom el a jogot tőle, hogy saját maga ítélje meg a helyzetét, akkor azoktól sem szabad akik rosszul itélik meg a sajátjukat. Szerintem csak az állandó panaszkodás zavar. Olyan dolgokon való rugózás, amin nem tudunk azt adott pillanatban változtatni. Egy okos embertől hallottam, hogy semmin nem éri meg idegeskedni. Ha tudsz rajta változtatni azért, ha nem akkor azért. :-)

2021. febr. 7. 13:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!