Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Maladaptív álmodozással...

Maladaptív álmodozással rendelkező van itt? Valaki segítene ha igen? SOS

Figyelt kérdés
Szóval 16 éves fiú vagyok, maladaptív álmodozó. Aki nem tudná mi ez, itt egy cikk róla: [link] de sajnos ez sem teljesen informatív, ezért kérek itt segítséget, mert nagyon keveset tudnak erről a dologról. Szóval nekem is van, és szinte mindig akkor jön elő, amikor megnézek egy filmet vagy sorozatot, de volt már, hogy egy adott youtube csatornára kattantam rá, vagy akár könyvre, és akkor jött elő. Mindig beleképzelem magam az adott filmbe/sorozatba/ baráti társaságba például a youtubon, és szinte egésznap ez jár a fejemben. Alapból olyan vagyok, hogy nagyon hatása alá tudok kerülni egy jó sorozatnak, ami természetes, de mellé a maladaptív álmodozás nem. Nem feltélten lenne bajom a dologgal, mert tényleg érdekes és jó történeteket tudok megálmodni, és jó érzés elképzelni, hogy én haverja vagyok annak a youtubeosnak, vagy szerepelek abban a könyben, filmben, sorozatban, azonban ilyenkor mindig hetekre elfogy az összes motivációm az életből, hiszen tudom, hogy sosem tudok olyan lenni, mint az adott filmben azok a színészek például. Emelett pedig az is rossz, hogy a nap 60%-ban éppen csinálom ezt a maladaptív álmodozást, 20%-ban csak úgy gondolok az adott dologra, a maradék 20% ugyebár pedig a saját valós életem. Szóval jó dolog ez néha, de egy idő után idegesítő és nem hiszem hogy túl jótt tesz a mentális egészségemnek, gondolok itt a motivációs problémákra pl. Szóval valakinek ha bármi tapasztalata van ezzel kapcsolatban kérem szépen írja le! Az se megoldás,hogy nem nézek filmeket meg stb. hiszen valamivel csak el kell foglalnom magam. Egyébként vannak barátaim és nincs egy szar életem, nem ez a probléma, csak mégse ugyanolyan azért. Azt viszont tudni kell rólam, hogy sok időt töltök egyedül itthon mert a szüleim elváltak, anyukámmal élek és ő rengeteget dolgozik, gondolom ez is közre játszik a dologban. Egyébként amikor barátaimmal, szüleimmel vagyok teljesen normális vagyok! Valaki, kérem segítsen!

2021. febr. 7. 21:37
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Én nem tudok ebben neked segíteni, de örülök, hogy végre nem egy wannabe öngyilkos, depressziós tiniről van szó, hanem egy normális srácról kisebb problémákkal. :) Jobbulást!
2021. febr. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
59%
Én és ugyanígy vagyok ezzel. Én teljesen pozitívumnak élem meg. Remélem te sem problémának fogod fel és ezek Fel tudnak engem vidítani vagy csak jó elrugaszkodni attól aki vagyok amiben élek hogy ahogyan élek. És szerintem tök jók lennénk íróknak vagy rendezőknek csak nagy a fantáziánk😉😉. 15/L
2021. febr. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szia, nem vagy egyedül ezzel a problémával. Aki maladaptiv álmodozó annál gyakran megfigyelhető gyerekkori trauma, ez lehet válás, vagy egy elérhetetlen szülő, de lehet sokkal súlyosabb is akár bántalmazás. Ilyenkor az elménkbe menekülünk a problémáink, a fájdalmaink elől, teremtünk egy világot, ahol minden rendben van. Ettől függetlenül van kapcsolatod a valósággal is és tisztában vagy vele H mi az álom és mi a valóság, épp ez okoz benned feszültséget. Gyógyszeres kezelés nincs rá, terápiát javasolnak ahol feldolgozásra kerülnek a múltbeli, meg nem küzdött fájdalmaid. A kontroll megtartásában segíthet az irányított meditáció és a mindfulness gyakorlatok. Ha jó az angolok keress rá H MALADPTIVE DAYDREAM DISORDER. Sokkal több információt van fent róla angolul. Remélem tudtam segíteni, a legfontosabb hogy nem vagy egyedül ezzel a problémával. Ha van kérdésed nyugodtan írj!
2022. okt. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!