Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet fordított pszichológia?

Ez lehet fordított pszichológia?

Figyelt kérdés

Terapeutához járok, és az életemben visszatérő kérdés ez a bűntudat-én hibám-nem én hibám-kérdés. A családi körülményeim elég rosszak, sok a veszekedés, ami legfőképp édesanyám ivászatából, és az én ehhez fűződő dühömből fakad.

Az orvosom a legtöbb esetben "az én oldalamra áll", illetve elmondja, miért gondolja úgy, hogy érthetőek a reakcióim, a viselkedésem, és ma fordult meg a fejemben, hogy mi van, ha ez csak valamiféle fordított pszichológia?

Nem szoktam magam mellett és magam ellen sem beszélni, de lehetséges, hogy valójában jobban hibásnak tart, csak ezzel akarja elérni, hogy kényelmetlennek érezzem, hogy "megvéd", és ellentmondjak neki, hogy ezzel nagyobb legyen az önrefleckióm?



2021. febr. 8. 14:12
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Az orvos szerintem nem szokott semmilyen oldalra állni főleg nem a pszichologus.
2021. febr. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem is erre utaltam, szimplán hogy lehet, hogy úgy látja, hogy nem nézem annyira a saját részem, és így akarja elérni, hogy nézzem, mert így úgymond magamtól tenném ezt.
2021. febr. 8. 14:16
 3/6 anonim válasza:
100%
Azért ad neked igazat, mert látja azt a részét is, amiben igazad van. És mivel igazat ad neked, te is jobban megnyílsz neki, mivel tudod hogy a te oldaladon van.
2021. febr. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem, csak a pszichológus azt mondja, amit hallani akarsz. A probléma megoldása a te kezedben van, nem pedig az övében, ő csak az alapot adja meg ahhoz, hogy elkezdj változni.
2021. febr. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sok minden lehet, kívülről ebbe nehéz belelátni.

A lényeg, hogy a célotok közös, így a módszerei ha furcsák is, a lényeg, hogy eredményre vezessenek.

2021. febr. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem túlgondolod. Hogy biztos azért ért veled egyet, hogy majd te akkor ellentmondjál neki... nem hinném. Inkább az lehet, hogy annyira rá vagy kattanva, hogy te vagy a hibás, hogy még ebbe is ezt látod bele. (Ezt azért írom, mert én hajlamos vagyok az ilyesmire, és hasonlónak látom a te eseted - persze tévedhetek is. Aztán utólag, akár évekkel később realizálom, hogy mekkorát tévedtem, és hogy milyen kacifántos elméleteket találtam ki csak azért, mert valamiről annyira meg voltam győződve.)
2021. febr. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!