Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentálisan lecsúsztam. Mit...

Mentálisan lecsúsztam. Mit tehetnék? Nincs semmi már, ami motiválhatna.

Figyelt kérdés

Ismét úgy érzem, hogy semmi értelme az életemnek. Magányos vagyok. Terveket tűzök ki, amiket meg is valósítok, de nem tesznek boldoggá. Jól fizető állásom van, de nem foglalkoztat annyira a pénz.

Akárhányszor barátkozok, mindig elveszítem a barátaimat. Nem tudok már nyitni emberek felé. A családom nem keres, én szoktam őket, de úgy érzem hiába. Tudom, hogy segítségre lenne szükségem, de úgy érzem hiába van egy boldogabb időszakom, lecsúszom. Régebben gyereket szerettem volna, az motivált, de már ez sem. Egyedül vagyok és fáj.

Senkinek nem beszélek erről, régen beszéltem, kinevettek. Mit tehetnék???



2021. febr. 11. 23:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológust keress fel
2021. febr. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Voltam régebben egynél, azt mondta hívni fog, mégsem hívott. Ezáltal ő is elég mély nyomot hagyott bennem.
2021. febr. 11. 23:57
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ilyen problémákkal a legjobb pszichológushoz fordulni. Nem mentális beteg vagy, csak csalódott és beszélgetned kell.
2021. febr. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hasonlóan vagyok én is, csak nálam pluszban a halálesetek is rontottak az állapotomon. Kiábrándultam eléggé, és igazán semmi nem köt le.
2021. febr. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%
Párod nincs? ismerkedj társkeresőkön.. de ezzel nem vagy egyedül, én is így érzek
2021. febr. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nincs párom. 24 éves vagyok amúgy. Van házam és egy kutyám is, de úgy érzem sokkal jobb élete lehetne neki is másnál.
2021. febr. 12. 00:05
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Rossz emberekkel vagy körbevéve, nem benned van a hiba, hanem a körülötted lévőkben. Sajnos azt kell mondjam normális, hogy így érzel, ha a körülötted lévő emberek így kezelnek. Doktor Bubó is megmondta, nyugtatót azok szednek, akiknek nem kellene, azok miatt, akiknek kellene. Ezt csak úgy mondtam, mint egy metafora, természetesen nem kell nyugtatót szedned, nem szorongsz, hanem kiégtél. Nagyon sajnálom, megértelek! Normális emberek kellenének az életedbe, akik feltöltenek, és nem lehúznak. Az ember társas lény sajnos szükségünk van pozitív megerősítésre. A pénz nem boldogít, nagyon jól látod. Próbálj meg új életet kezdeni új helyen, új emberekkel esetleg.
2021. febr. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Erre szoktam azt mondani, hogy a világunk nagyon rossz irányba halad, és a depressziósok társadalma lettünk.

Ami azért gáz, mert rengeteg értékes ember menetel a boldogtalan élet felé, és tekinti lassan normálisnak azt, aminek a legkevésbé sem kéne annak lennie.


Korábban leírták, hogy nem veled van a baj, hanem leginkább a környezeteddel, amivel én egyetértek.


Én nem tudom milyen célokat tűzöl ki, és valósítasz meg, de szerintem ha valamiben sikerélményünk van, az mindig egy mérföldkő előre.

Furcsa, mert amikor az egész világot egy rakás sz*rnak tekintem, ez akkor is motivál, de hát különbözünk.


(Vírus helyzetre való tekintettel)

Ajánlanám a Tindert, mert én spanoltam ott lányokkal, és meglepően sokkal tartom még mindig a kapcsolatot, és vannak köztük roppant intelligensek, akikkel imádok beszélgetni, és örülök, hogy megismertem őket, szóval a legalacsonyabb színvonal, is lehet színvonalas úgymond. (Vagyis a társkereső app)

Ha esetleg nő vagy (mert ez nem derült ki)

Akkor fordított esetben is működik, szerintem.


Ami pedig az ilyen toxic, érdektelen embereket illeti, inkább kerüld ki őket, mert csak hiú reményt táplálnak, és ez egyoldalú ragaszkodást alakít ki benned, ami szintén egy fajta menetelés a szakadékba, hiába család, ez bizony leves.


Ami fontos, ha szóba elegyedsz valakivel, vagy megismered, ne nagyon zúdítsd a negatív hullámot, mert az életben nem kerülsz ki abból amiben vagy.


Igen is erőn felül kell kerekedned, és jobban teljesítened az eddig elvártaknál, mert bizony a világ tele, s tele van ilyen pofonosztó emberekkel, és élethelyzetekkel.


Tudom, nagyon nehéz egy fajta harmonikus kört kialakítani, de a legszebb az egészben, hogy nem lehetetlen!


A pszichológus nem egy rossz ötlet, de én inkább a barátkozó, ismerkedő, új impulzusos helyzetet támogatnám, mert tényleg olyan lesz előtted a világ képe, amilyen a hozzáállásod, nem jobb, s nem is rosszabb, de ez csak az én szubjektív véleményem.


Remélem segítettem. Sok sikert! :)

2021. febr. 12. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!