Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha úgy érzem heti 1 konzultáci...

Ha úgy érzem heti 1 konzultáció nem elég a pszichológusommal akkor tegyem szóvá, vagy a heti egy az a mennyiség ami elég kell hogy legyen?

Figyelt kérdés
Elég akut problémáim vannak és úgy érzem lehet nem elég a heti egy, viszont lehet, hogy kell ez az idő két terápia között arra, hogy megfelelően megemésszem a dolgokat, feldolgozzam.
2021. febr. 13. 08:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha az elején vagy akkor érhető, hogy kevés. Sok a mondandó, kevés az idő.

Pár hónap múlva már elegendő lesz a heti 1. Illetve kell is az egy hét szünet 2 ülés között.

2021. febr. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Attól függ, h milyen módszert használ a pszichologusod és milyen élethelyzetben vagy. Van olyan pszichoanalizis, amiben heti akár 5 alkalommal jár a páciens, a kognitív terápiák kezdeti szakaszában is gyakran heti több alkalmat javasolnak. A helyzettől függően bármilyen modszernel lehetnek szerintem átmenetileg gyakoribbak a találkozások, de ez a vágyadat mindenképp a pszichologusoddal kell megbeszelned, ez hasznos és fontos infó számára.
2021. febr. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt mondta első pár alkalommal felmér, megismer, mik a problémák stb
2021. febr. 13. 10:09
 4/7 anonim válasza:
100%
2-es vagyok, még annyi h nagyon fontos h nyíltan tudjatok kommunikálni egymással, ezt az erzesedet is, amit nekünk leirtal, nyugodtan oszd meg vele:) Mielőbbi jobbulást!
2021. febr. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Persze, mindenképpen. Én az elsőn megkérdezntem, hogy akkor heti mennyi lesz és mondta, hogy az első 4-5 alkalom az ilyen ismerkedés felmérés, de mindenképpen megkérdezem, hogy mit gondol még egyszer
2021. febr. 13. 14:41
 6/7 anonim ***** válasza:
25%
Sztem legyen egy második pszichológusod is, akivel meg tudod beszélni h mik voltak a másik pszichonál. Meg esetleg egy harmadik.
2021. febr. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, fontos, hogy nyíltan tudj beszélni vele mindenről, bármiről.

Amit előttem szóló írt, azt nem tudom javasolni.

2021. febr. 20. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!