Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Zolpidem használata hallucinog...

Zolpidem használata hallucinogénként mennyire csökkenti a kognitív képességeket?

Figyelt kérdés
Szerencsés egyén vagyok, mert e csodás szer (hipnotikum) mellékhatása nálam hallucinációkban nyilvánul meg. Általában optikai és érzelmi képzelgésről van szó, mint egy gyenge varázsgomba. Havi max. kétszeri alkalomról van szó: ilyenkor legfeljebb 20mg hatóanyag bevétele után ébren maradok, a hallucináció 30 perc után kezdődik. Az ébren töltött idő akár 5 óra is lehet nálam, de legalább 8 óra alvást ajánlanak a tájékoztatóban. Lehet-e káros hatása? Tanulmányokat nem találtam ezzel kapcsolatban.

2021. febr. 15. 00:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért ajánlanak 8 óra alvást, mert az altató addig hat. Tehát addig kb nem kéne felkelni, mert kábult lehetsz, eleshetsz stb.. de amit még fel szoktak hozni altatóknál, hogy ha ébren maradsz, és nem fekszel le, okozhat emlékezetkiesést a hatás idejére. Persze én nem éltem át ilyeneket az altatóval. Nálam Dormicum volt.
2021. febr. 15. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is megtapasztaltam, de hosszabb távon egyelőre nem véltem felfedezni problémákat. Kb. 3 hónapja használom.
2021. febr. 15. 01:15
 3/4 anonim ***** válasza:
3 hónap még nem hosszútáv. Én 5 éven át toltam rengeteg Xanaxot.
2021. febr. 15. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem szoktál 20mg-tól berosszulni? Hányinger vagy bármi?
2022. aug. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!