Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyakorlatban milyen az idegöss...

Gyakorlatban milyen az idegösszeomlás?

Figyelt kérdés

Milyen tünetei vannak? Olyan mint egy rosszullét?

Külső szemlélőként hogyan tudom megállapítani valakiről, ha nem ismeri fel az épp elszenvedő?


2021. febr. 18. 21:38
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Gyakorlatilag nem létezik ideösszeomlás, mert az azonnali halált okozna. Olyan van, hogy vki kiborul, pánikrohamot kap, kimerül, pszichózisba, vagy letargiába esik.
2021. febr. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Nincs olyan, hogy idegösszeomlás. Ez nem egy orvosi diagnózis. Van olyan, hogy szorongás, depresszió, pszichózis, stb. Ezek orvosi fogalmak.

Egyébként amit köznyelv idegösszeomlásnak hív, az általában sima hiszti.

2021. febr. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%

Idegösszeomlás nem orvosi kifejezés. Nekem volt már elvileg,olyan helyzetbe kerültem amit nem tudtam megoldani magamtól ezért "idegösszeomlást" kaptam,ami igazából egy pánikroham.

Szóval idegösszeomlás=pánikroham.

2021. febr. 19. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
19%
Igen, inkább pánikroham lesz az. Nekem kétszer volt eddig, nem kívánom senkinek, mert ettől függetlenül elég ijesztő.
2021. febr. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek
2021. febr. 19. 13:09
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Akkor én ezek szerint lassan 1 éve folyamatosan egy pánikrohamban vagyok??
2021. febr. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
92%
Az idegösszeomlás egyáltalán nem pánikroham és nagyon is orvosi gyakorlatban létező kifejezés. A pánikroham pár percig, fél óráig, extrém esetekben órákig tart, az idegösszeomlás pedig egy összefüggő tüneteggyüttes hosszan tartó fennállása, amit egyáltalán nem lehet hisztinek nevezni. Sőt, még csak az sem biztos, hogy egyáltalán őrjöngeni vagy sírni fogsz. Lehet, hogy teljesen csöndben tudod leplezni, és még a legközelebbi hozzátartozóid sem tudnak róla. Hisztizni akkor hisztizel, ha mondjuk elvitték előled az utolsó adag pudingot a boltban, de attól még nem fognak gyógyszeresen kezelni a pszichiátrián. Idegösszeomlást általában valami súlyos tragédia vagy hosszan fennálló, sùlyos, neurotikus, szorongásroham előz meg, aminek testi és mentális leépülés a vége segítség nélkül. Nagyon káros, ha az idegösszeomlást és a mentális betegségeket összemossuk a hisztivel. Hiszti miatt még senki nem lett öngyilkos, ellenben súlyos szorongás miatt rengetegen, főleg kis hazánkban, ami egyebek mellett az öngyilkossági ráta élén is áll.
2021. febr. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagynénjém nem az egyetlen volt a családban aki mentális betegségekkel küszködött de ő nagyon. Az anyja [mamám] szülés utáni depressziója miatt nem tudta őt rendesen nevelni. Leköpte mikor megszületett.. Ütötte verte sose vett neki semmit hiába könyörgött. Ezért vagy nem ezért de zűlött életet élt és 18 évesen kapott egy "idegösszeroppanást" az anyja elvitette az intézetbe. Az anyukám szerint az egészet neki nagyon nehéz volt megélni kislányként inkább a mamája nevelte mint az anyja mert volt olyan hogy mire ment volna haza az iskolábol bevolt zárva az ajtó mert lefeküdt aludni meg szétvágta a szép ruhákat amiket kapott a rokonoktól és bugyit vart belőle.

Abban az időben persze nem foglalkoztak ugy a gyerekekkel. Az iskolában is normális dolog volt hogyha nem tudta a matekot akkor beleverték a fejét a táblába. Senki nem volt aki kiálljon érte. Egyedül volt mint a kisujja.

A nagynénjém egész életében már beteg ember maradt. Az idegösszeroppanás egy nagyon komoly dolog. Nem gyógyult meg soha sem. Gyógyszereket kapott de szerintem akkoriban azok sem lehettek olyan jók mint a mai gyógyszerek meg modern kezelések. Sosem mehetett haza. Gondnokság alá került. Alá sem írhatott egy papírt sem. Ilyen komoly dolog ez.

2021. febr. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
95%
Akinek "idegösszeomlása" van, azt érzi, hogy az adott helyzettel nem tud megbirkózni, nincsen semmilyen ötlete, nem tudja, hova forduljon, mit csináljon. Az érintettekre gyakran tör rá a reménytelenségérzés, azt érzik, mindennek vége, olyan dolog történt, aminek beláthatatlan következményei lesznek. Azt hiszem akut depresszív állapotnak hívják más néven. Az az "idegösszeomlás" kifejezés ugyanis nem túl találó. Minden embernek vannak "idegösszeroppanásos" időszakai az életében időről időre.
2021. febr. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!