Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik a legjobb antidepresszá...

Melyik a legjobb antidepresszáns szerintetek?

Figyelt kérdés

Olyat mondjatok aminek viszonylag kevés mellékhatása van és hamar hat.

Escitilt,sertralint,Yarocent már próbáltam de azok nem váltak be. Esetleg valami mást tudtok ajánlani?


2021. febr. 19. 14:54
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
Attól függ mire kell szedni.
2021. febr. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
Ez nem játék, az orvosoddal beszéld meg.
2021. febr. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
0%
Kemény fizikai munka vagy sport.
2021. febr. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
0%
A zene
2021. febr. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
pánikszindróma, agorafóbis, szorongás és depresszió.
2021. febr. 19. 15:18
 6/41 anonim ***** válasza:
Sajnos mellékhatása minden gyógyszernek van, és mindenki mindenre másképp reagál. Nálam a Teperin székrekeédst okozott, majdnem le lettem hülyézve, hogy ilyet még nem hallottak. Szóval beszélj az orvosoddal és kisérletezzetek tovább. Nem tudtok egyebet tenni. Rajtam anno krónikus fejfájás miatt vagy 6-7 félét próbáltak.
2021. febr. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:

És mégis ha ajánlunk valamit mit tudsz vele kezdeni, feltéve hogy nem vagy orvos vagy gyógyszerész? Hogy jutsz hozzá?

Az szinte az összes létező antidepresszáns a neurotranszmitter egyensúlyra hat a szinapszisokban, és itt elég gyorsan "hat", néhány óra leforgása alatt. Viszont ahhoz hogy valaki jobban legyen, utána történnie kell valaminek az agyban, amit a tudomány mai napig nem ért pontosan (valami áthangolódás szerűség). Ez nem a gyógyszeren múlik hanem ezen a folyamaton, ami minden esetben több hétig, akár hónapokig tart, szóval nem lehet gyorsítani, max. ha valaki nem fokozatosan építi fel a dózist, még rosszabbul is lesz és életveszélyes szerotonin szindrómába kerülhet.

Egyetlen kivétel ez alól az épp kísérleti fázisban levő ketamin kúrák, ketamin infúzió vagy spravato spray, ami a glutamátrendszerre hat a neurotranszmitterek helyett, és tényleg azonnal hat. De mivel a ketamin egy eleve veszélyes dolog, ezt csak kórházi kezelés keretében orvosi felügyelettel csinálják, és csak akkor ha eleve a depresszió nagyon súlyos életveszélyes, és minden mást már kipróbáltak.

A többi esetben sajnos mindig várni kell több hetet, amíg történik valami, bár emberenként változik hogy melyik válik be. Egyébként alternatív korszerű gyógyszerek azokon felül amit felsoroltál: agomelatine (Valdoxan), vortioxetine (Brintellix). Még atípusos antidepresszánsként szóba jöhet trazodone (Trittico), bupropion (Wellbutrin) kiegészítve egy másik szert. Aztán még korszerűbb MAOI-ként ott van a moklobemide (Aurorix), ha más nem válik be. Ha ezek nem működnek, akkor már csak a triciklusos antidepresszánsok vannak, amik viszont mind komolyabb mellékhatásokkal rendelkeznek. És persze a ketamin, ha tényleg semmi más nem használ.

2021. febr. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
7 es én a Brintellixet szeretném kipróbálni mert annak ahogy néztem viszonylag kevés mellékhatása van. Nekem a dokim az olwexya gyógyszert írta 75 mg os de én azt soknak tartom be se merem venni. Meg nagyon sok mellékhatása van neki utánanéztem a neten. szerintem ez durva gyógyszer lenne nekem. Én a női megérzésemre hallgatok ami azt súgja hogy az a gyógyszer nem lenne jó nekem.
2021. febr. 19. 15:39
 9/41 anonim ***** válasza:
7-es....no itt van amiről beszéltem, mindenkire másképp hat. Triciklusos antidepresszánst szedtem, nulla mellékhatással.
2021. febr. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
75%

Hát a női megérzésed a legutolsó, amire hallgatnod kéne ilyen dolgokban, amiket inkább tisztán szakmai alapon kell eldönteni. A Olwexya az venlafaxine hatóanyag. Ez nem sima antidepresszáns, ami csak a szerotonin szintet növeli, hanem SNRI ami a noradrenalin szintet is. A tüneteid alapján az orvos ezzel próbálkozik, mert lehet hogy nem csak a szerotonin rendszerre kell, hanem inkább a noradrenalinra hatni. Lehet hogy némileg több a mellékhatása, de ha noradrenalin is kell, akkor nincs más.

Ha nagyon alternatívát akarsz a gyógyszeres kezelés helyett, akkor csak a pszichoterápia jöhet szóba, ahol a probléma gyökerét szüntetik meg a tünetcsökkentés helyett. Ha ezt a küzdelmet nem vállalod fel, akkor meg csináld végig a pszichiáter gyógyszeres terápiáját. Magadnak úgyse tudsz kedved szerint gyógyszert választani, és így sosem leszel jobban.

2021. febr. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!