Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » ADHD klinikán hogy zajlik a...

ADHD klinikán hogy zajlik a teszt? Milyen kérdéseket tesznek fel? Valaki el tudná nekem mondani hogy zajlik a vizsgálat?

Figyelt kérdés

Október környékén kerülnék sorra mivel ugye van az 1 éves várólista. Addig szívok egyetemen továbbra is.

Szimplán kiváncsi vagyok meg nem hagy nyugodni a gondolat hogy csak beképzelem magamnak vagy bármi. Viszonylag enyhébb adhd-m lehet a tünetek nagy része megtalálható nálam. 23 éves vagyok egyébként.



2021. febr. 19. 16:20
 1/2 anonim ***** válasza:
78%

Gondolom, hogy a Semmelweis klinikára gondolsz. Ha nem, akkor bocs!


Van például figyelem-teszt számítógépes programmal.

Megkérdezik, hogy hogyan kerültél ide - ha te magad gondolod, hogy ADHD-s vagy, akkor bajban vagy!!! :(


Van intelligencia-teszt. Például megkérdezik, hogy mi Dánia fővárosa és ha nem tudod, máris kevesebb az IQ-d! :)


Bár minden intelligens ember tudja, hogy ez csak lexikális ismeret, azt mondták, hogy valójában nem az intelligenciádat vizsgálják.

De ettől az még annyi, amit megállapítottak! :)


Aztán attól függően, hogy melyik doktori címmel rendelkező személyhez jutsz, vagy azt mondja, hogy "Igen, ön ADHD-s, minden kétséget kizáróan" vagy azt, hogy "Ön nem ADHD-s, minden kétséget kizáróan nem az!".


Semmi félnivaló nincs a vizsgálatban! Ha az ADHD - tehát "figyelemzavar" és "hiperaktivitás" a baj, azt már a gyerekkorod elmúltával megtanultad kezelni. "Kinőtted" - ahogy mondják. Jó, nem mindenki, felnőttként is megmaradhat ez - de állítom, hogy ők a szerencsések!

Ha meg a súlyos dopamin-hiány okozta a gyermekkorodban a bajod, ami nyilvánvalóan a felnőttkorodban is megmaradt, akkor az nem ADHD! - legalábbis ezt mondják egyes fehérköpenyes diplomások.


Tehát a kivizsgálás során "figyelemzavart" kell produkálnod egy olyan vizsgálat során, amely a sorsodról, az életedről dönt - így nyilván rendkívül koncentrálni fogsz.

Naná, hogy figyelsz, hiszen az életedről van szó!

Az ADHD amúgy sem csak a figyelemzavarról szól, hiszen egy fejlődési rendellenesség! (Pl. az anya súlyosan magas vérsüllyedése a terhesség alatt, ami miatt máshogy fejlődik a magzat. Nem csak az agya!)


Nagyon tudunk figyelni, az ADHD-hoz hozzátartozik a hiperfókusz is. (Az már sajnálatos, hogy ilyenkor is kínos helyzetbe juthat az ember.)

De szó nincs arról, hogy ne tudnánk figyelni akár 1 órán át! (Tapasztalat)


Én különösen figyeltem a számítógépes tesztnél (és közben eszembe jutott, hogy ezzel rontom az esélyeimet a diagnózisra) de akkor is csináltam, ahogy tudtam.

"Határeset" lettem, biztos hogy nem ADHD-s. A doktornő mégis felírta a Ritalint, mert "a páciens ragaszkodott hozzá".


Erről ennyit.


A kérdésre a lényegi válasz: Nagyon nem mindegy, hogy melyik "szakemberhez" kerülsz!

ajánlott olvasnivaló: additudemag.com

2021. febr. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
próbáld ki ezt: focusmate.com
2021. febr. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!