Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tehetném rendbe az...

Hogyan tehetném rendbe az életem/magam?

Figyelt kérdés

Sosem voltam igazán kibékülve magammal. Csak egy úgymond barátnőm van, de valójában őt se érdeklem. Korábban mindig könyörögtem neki, hogy találkozzunk, de már befejeztem. Nem tudok barátkozni és gondot okoz nekem a kommunikáció.


Utálom magam, egyfolytában bénázom, minden téren, a legszánalmasabb módokon. Gyakran értek félre dolgokat és gyakran félreértenek az emberek. Fizikálisan is nagyon ügyetlen vagyok és van egy kis probléma a lábammal, de a kétbalkezességet nem szeretném arra fogni.


Borzasztóan bizonytalan, csendes és visszahúzódó vagyok. Semmi önbizalmam nincs. A tájékozódási képességem is szörnyű. Mindenki fogyatékosnak tart, az ösztálytársaim piszkálnak, pedig felnőttek vagyunk.(12.o.) Egy igazi lúzer vagyok. Még a barátnőm és a családom is retardáltként kezel. Szóval úgy érzem kise tudnék szakadni ebből az állapotból. Régebben beszéltem nekik a problémáimról, de úgy érzem nem érthetnek meg, mivel alapvető, hétköznapi dolgokkal is vannak problémáim. Valamint nagyon szégyellek beszélni erről. Mindentől félek, de már sokat fejlődtem abban, hogy szembenézzek ezekkel. Például félelmet kelt bennem az utazás és sokáig nem tudtam mások szemébe nézni, most is csak rövid ideig. Szeretnék több önbizalomra szert tenni. De nem tudom, hogy ezt a talpraesetlenséget és ügyetlenséget hogyan változtathatnám meg. Úgy érzem semmire sem vagyok képes. Én is retardáltnak tartom magam, valamint butának és csúnyának is. Érettségire kellene készülnöm, de egyszerűen nem merek tanulni és nem vagyok képes figyelni, mert félek, hogy nem tudom megtanulni amit kell.


Már jártam pszichológushoz, de nem segített és abbahagytam mert drága volt. Ő azt mondta, hogy megfelelési kényszerem és szorongásom van. Most azon gondolkozom, hogy elmehetnék TB alapon is. Bízom benne, hogy miután "kirepülök" jobb lesz, de könnyen lehet, hogy az online oktatás miatt most még el se tudok majd menni kollégiumba. Tudnátok valami tanáccsal szolgálni azzal kapcsolatban, hogy változhatnék meg, hogyan érezhetném jobban magam? Kérlek ne gúnyolódjatok, az csak tovább rontaná a jelenlegi helyzetet.


19/L



2021. febr. 20. 15:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Olyan emberekkel próbáld meg körül venni magad, akik a hibáiddal együtt is szeretnek. Ne görcsölj rá dolgokra, vedd lazán az életet, ha hibázol, kijavíthatod magad. Mindig van lehetőség javulni minden téren, csak hinned kell magadban és abban, hogy képes vagy rá. Ne hallgass mások véleményére, nekik pont az a céljuk, hogy megbénítsanak és soha ne tudj előre lépni az életben, mert legbelül attól félnek, hogy jobb, sikeresebb leszel náluk, de már a tény, hogy egy kedves, jó ember vagy, már ettől sokkal értékesebb vagy náluk, akármit is csinálsz, ha hibázol, ha nem. Foglald le magad fizikálisan és szellemileg is egyaránt, de ne túlságosan, közben szerezz olyan barátokat, akiket ugyanolyan dolgok érdekelnek, mint téged. ha szeretsz edzeni, edz, ha szeretsz olvasni, olvass, de soha ne egyedül. Mindig legyen valaki, akivel őszintén és felszabadultan beszélhetsz bármiről, aki nem árul el.
2021. febr. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

Ne hallgass az 1#-esre. Hidd el, nincs a társaságukra szükséged.

Vásárolj önfejlesztő könyveket, hallgass olyan zenéket, melyek hatására magabiztosabb leszel. Menj el naponta sétálni, és hallgasd őket. Erősíts!

Csinálj olyasmit, amitől RETTEGSZ. Dícsérd meg egy idegen cipőjét! Írj rá egy régi ismerősödre!


Nem vagy lúzer, depressziós, mulya - EZT BESZÉLTÉK BE NEKED, ÉS EZT BESZÉLED BE MAGADNAK


Fake it 'till u make it. Minden fejben dől el.

2021. febr. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

nem lehet, hogy adhd? és ez az egész önértékelési dolog a sok teljesítési problémából épült fel?


igazából nem írsz a konkrét gondjaidól, hogy mikben vagy béna.


online tanuláshoz ez elég jó: focusmate.com

2021. febr. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Melanie Martiez - Play Date

Mitski - Nobody

Enya - Caribbean Blue

Laura Mvula - Green Garden

Kate Bush - Running Up That Hill

The La's - There She Goes

Kate Bush - Babooshka (slowed/reverb)

Boney M - Rasputin (slowed + reverb)


Tessék pár muzsika, menj el sétálni.

2021. febr. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat.

Nagyon sok önfejlesztési könyvet olvasok, igyekszem ezzel foglalkozni és érdekel is a téma.


Akkor írok néhány konkrét példát. Nos, ha felelek akkor sajnos dadogok is vagy teljesen elmegy a hangom és elkezdek nyivákolva beszélni. Alapvetően már az is kínos, hogy nem igen merek mások szemébe nézni. Egyszer testnevelés órán a csónakházból kellett kivennünk egy kenut. Sikeresen kicsúszott a kezemből, a földnek csapódott és megrepedt az alja és ezt az egész osztály látta. Egy másik alkalommal olyan izomlázam volt az előtte való napi edzéstől, hogy legurultam a lépcsőn az iskolában, szintén az osztálytársaim láttára. Nem lett semmi bajom, de a rákövetkező szünetben is arról beszéltek, hogy milyen béna vagyok. Most volt szalagtűzőnk, nagyon féltem tőle, hogy oda kell sétálnom a tanárhoz, mert nem tudok egyenesen járni, főleg nem magassarkúban (kb. csak 4cm). Az ünnepség után a barátnőm azt mondta, hogy nagyon vicces volt ahogy kisétáltam. Nem tudom jobb lett volna-e a kegyes hazugság a részéről. Múlt héten orvosnál voltam és már nagyon sokat mászkáltam aznap, ezért megkértem anyukámat, hogy vigyen el. Majd mikor leültem a rendelőben felállított, hogy üljek én a közelebb az ajtóhoz, majd megint felállított, hogy üljek még közelebb. Mikor az aszisztens oda jött véletlenül azt mondtam, hogy "igazolást szetetnék mára és holnapra", anya javított ki, hogy "mára és tegnapra". Majd megdicsért, hogy milyen ügyesen elmondtam mit szetetnék de legközelebb ne holnapot mondjak. Már megint úgy kezelt mint egy hülyét. Lehet, hogy igaza van. Ma egeret vettünk apával a leptopomhoz, mert én nem értek az ilyen dolgokhoz. Csajosat szerettem volna, de nem mertem mondani és kaptam egy túl kicsit, amivel nem lehet kényelmesen képet szerkeszteni, és ráadásul csúnya a színe is. Ezen kívül például ha egyedül megyek valahova(gyalog) nincsen gond, de ha mással akkor azt szeretném ha ő menne elöl és arra mennénk amerre ő szeretne, ezért feltűnően lassan és bizonytalanul járok olyankor.


Most ezzel nagyon érzékeny témákat mondtam el. Elsőre ezek jutottak eszembe, de sok fura dolgot csinálok még.

2021. febr. 20. 17:08
 6/11 A kérdező kommentje:
*Nagyon sokat jelent nekem, hogy vannak akik időt szánt rám. Köszönöm.
2021. febr. 20. 17:15
 7/11 anonim ***** válasza:

nekem az a benyomásom, hogy ezek aránylag pici dolgok. és érdekes, hogy ezek nőnek ekkorára benned. lehet valahogy túl sok negatív visszajelzést kaptál valamikor korábban, hogy ennyire tartasz ilyen dolgoktól, hogy viccesen jársz e.


akárhogy is kerültél ide. szerintem nem megoldhatatlan a helyzetet, ha nem is lesz könnyű.


szerintem az első dolog itt az lehetne, hogy le kellene választanod magad kicsit mások véleményeiről. szóval, hogy tedd ezt le, hogy adsz annak figyelmet mit gondolnak, mit mondanak. valahova oda kellene eljutnod, hogy azt, hogy mi a másik véleménye azt az ő magánügyének tartsd amivel nem sok dolgod van. ne menj bele a fejükbe gondolatban, hogy mit gondolhatnak.


csak csináld a dolgaidat és ha reagálnak reagálj te is. ez az alap szerkezet. szóval nem gondolkodsz előre azon, hogy ez másoknak milyen lesz. hanem azzal csak akkor foglalkozol, amikor kinyilvánitották, és nyilván ez csak túl az eseményen lesz. addig szavad vagy ezektől. és amikor meg regálnak, akkor arra te is tudsz reagálni.


ami még fontos, hogy ezeket a dolgaidat, hogy hogy jársz, elejtesz e valamit ezt felfoghatod könnyű szívvel is, hogy te ilyen lány vagy és kész. nálad a dolgok így mennek. te így jársz, így mozogsz stb. mintha egy furcsa állat lennél, ami nem baj hogy ilyen. nagyon sok féle állat van.


ilyesmi jut eszembe.


de ami fontos, hogy ezek amiket írtál azért nem olyan dolgok, amiken valakinek az élete tönkre szokott menni esetlegesen. a tanulás rész sokkal kirtikusabb, mert az tényleg hatni fog a közeljövődre, hogy ott milyen környezetben kell majd csaelekedned.

2021. febr. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Figyelj, amik eddig történtek veled, az már a múlté.


Nekem általánosban NAGYON csámpás volt a lábam (a lábaim befelé néztek). Konkrétan néha magamat buktattam ki. Engem sokat piszkáltak... Azt mondták, hogy nagy a fejem. Elvették a cipőim, és dobálták őket. Szörnyű volt, rengeteget sírtam abban az intézményben. Sose szóltam vissza, mert nem arra neveltek.

Majd nyolcadik után gimibe mentem... és minden jóra vált. Lettek barátaim, sokkal kevésbé vagyok kétbalkezes. Párszor megdicsérték milyen szép az arcom... sose meséltem nekik arról, hogy általánosban miket mondtak nekem - képzelheted milyen jól eshetett :)


Csak képzeld el magad olyannak, amilyenné szeretnél válni.

Tegyél érte. Nincs vesztenivalód, csak kérlek ne vesztegesd az időd.


12. után új emberekkel fogsz tudni megismerkedni. És az új éneddel fognak találkozni. :) Sok sikert.

2021. febr. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


#8 Nagyon örülök, hogy neked pozitív volt a környezetváltozás. :)


Viszont nagyon félek attól, hogy sose lesznek olyan emberek az életemben akik tisztelnek és szeretnek. Tudom először önmagamat kellene szeretnem és tisztelnem. Nektek vannak nagyon bizonytalan és ügyetlen emberek a baráti társaságotokban, vagy esetleg ti magatok vagytok azok? Szerintetek egyszer képes leszek kapcsolatok kialakítására, ha nyitott vagyok?

2021. febr. 21. 21:12
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 szerintem az ügyetlen és a bizonytalan nem ugyanaz. nekem volt olyan barátnőm, aki úgy járt, hogy benne volt, hogy esik egyet, meg az egész lénye ilyen, de ő röhögött ezen, meg én is.
2021. febr. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!