Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy nézett ki az eddigi...

Hogy nézett ki az eddigi legrosszabb depressziós állapotod és meddig tartott?

Figyelt kérdés

2021. febr. 22. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kb. egy hónapig tartott, 21 évesen, egyedül egy nagyvárosban, albérletben, otthagytam az egyetemet, de otthon nem mondtam el, kb senkivel nem beszéltem, nem találkoztam senkivel, nagyon magam alatt voltam, nem is igazán tudtam felfogni mi történik az életemmel, csak meg akartam szünni, szégyeltem magam, nem keltem ki napokig az ágyból és ötleteket kerestem hogy legyek öngyilkos, nagyon rossz volt, nem tudom, hogy tudtam túlélni azt, de sikerült.
2021. febr. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Delutan-estefele masztam ki az agybol, csak naponta 1-szer, max 2-szer ettem, rettegtem, hogy elkezdek hallucinalni, nagyon sokat sirtam, nem mentem sehova, hajnalban arra keltem, hogy hanyni fogok es elajulni (egyiket se sikerult), a tukor elott alltam, bogtem, es mar fogalmam nem volt, hogy ki vagyok, es mi tortent, kb. egesz nap ongyilkossagrol olvastam-neztem filmeket, ami meg jobban huzott le, valami kis feszultseg ert rogton vagtam magam, akar mar felkeles utan is...
2021. febr. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Metionin ***** válasza:
100%
Kb. 3 évig tartott, általános iskola felső tagozatban, 13-15 éves koromig. Adott volt egy szar anyagi helyzetben lévő diszfunkcionális család alkesz apával és folyton üvöltő, idegbeteg anyával akik 0-24-ben ordítottak, nem lehetett tőlük se tanulni, se aludni, plusz az iskolában kiközösítettek mert tudták hogy csóró vagyok meg hogy otthon mi van, mindig ellopkodták én próbálták a cuccaimat tönkretenni hogy hátha ezért otthon megvernek, volt aki naponta a képembe ordította hogy milyen ronda vagyok stb. Bárhova fordultam volna, kiröhögtek vagy leszartak. Minden este azzal feküdtem le hogy bár reggelre meghalnék, úgy éreztem hogy semmire se vagyok jó. Gépiesen végeztem a feladataimat, tanultam meg csináltam a házimunkát hogy azért se kelljen otthon balhét hallgatnom. Mivel mindenki rondának tartott és rendes ruháim se voltak csak mindig pár számmal nagyobb, a külsőmmel se foglalkoztam, tükörbe se néztem. Kb. a fésülködést is csak azért csináltam mert féltem hogy tetves leszek. Nem tudtam örülni semminek, az egyetlen vigaszom a cicám volt de ő pont elpusztult még a depressziós korszak elején. Kb. a könyvtár tartott életben mert ott nem ordibált senki és hagytak tanulni. Szinte semmi eseményről nem emlékszem azokból az évekből, mintha ott se lettem volna. Csak húztam ki a napokat hogy mikor mehetek már el koliba.
2021. febr. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hajlamos vagyok pszichotikus depresszióra. Minden depressziós ciklusum a földi pokol.
2021. febr. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
utolsó, leirndág, hogy ez mit takar ?
2021. febr. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Olyan depresszió fajta, amihez hallucinációk társulnak. Nekem ez akusztikusban nyilvánul meg, hangokat hallok (nem túl jóindukatúakat). Mintha ketten lennénk a fejemben.

Fontos, hogy ez nem skizofrénia, sokan keverik vele.

2021. febr. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Bipoláris zavarom van. A legrosszabb állapotba pár éve kerültem.

Egész nap az ágyban feküdtem és csak sírtam, semminek nem láttam semmi értelmét. Az utcára nem mentem ki szinte soha, egyszerre vásároltam nagyon hosszú időre elég élelmiszert és egész nap csak zabáltam vagy feküdtem bánatomban. Sajnos nagyon sokat híztam is, egy év alatt tizenöt kilót, amiért csak még jobban gyűlöltem magamat és az egész életemet.

Nem fordulhattam senkihez sem. Akkoriban egy nagyon rossz iskolába jártam, ahol zaklattak az osztálytársaim, a szüleim pedig rendszeresen vertek és megaláztak. Nem volt hová mennem. Semmi vígaszom nem volt.

Körülbelül fél év múlva megjelent az első mániás epizódom. A mai napig úgy emlékszem rá, hogy az eddigi életem legboldogabb szakasza volt. Reggeltől estig mosolyogtam, örökké vidám voltam, megtaláltam a szenvedélyemet, a hosszútávfutást is. Annyit sportoltam, hogy végre újra vékony és szép lettem.

Viszont sajnos anyámék nem nézték jó szemmel, hogy én is boldog lehessek egy pár hónapig.

Bezárattak a pszichiátriára, ahol teletömtek gyógyszerekkel, a boldogság pedig véget ért.

Ennyit erről. Most már soha többé nem lehetek boldog. Nekem csak ennyi jutott. Ezt a kevéske örömöt is csak azért adta nekem az élet, hogy elveszíthessem.

2021. ápr. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!