Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbség a szociális...

Mi a különbség a szociális fóbia és az elkerülő személyiségzavar között?

Figyelt kérdés

2021. febr. 23. 13:57
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Az egyik fóbia, a másik személyiségzavar.
2021. febr. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Viszont ha mindkettőt elolvasod, ugyanolyan emberről írnak. Úgy tűnik, csak a nevében más. Ha úgy vesszük az elkerülő személyiségzavaros embernek fóbiája van a zavarba ejtő helyzetektől... Nem értem még mindig. Te szakértő vagy, vagy csak úgy ideírtál valamit?
2021. febr. 23. 14:28
 3/6 anonim ***** válasza:
32%
A fóbia beteges félelmet jelent, a személyiségzavaros pedig nem csak akkor fél, ha nagyobb tömegben, társaságban van, hanem pl. párkapcsolatban is, tehát ha csak egy emberrel van együtt. Legalábbis én ezt így tudom elképzelni. Vannak apró különbségek, a kezelés is máshogy néz ki.
2021. febr. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

Gondolom elkerülő személyiségzavarnál független az, hogy emberek közt van -e az illető vagy sem, igyekszik minden nehézséget, konfliktust/felelősségvállalást okozó szituációt elkerülni.

Laikusként így gondolom de utána lehet olvasni szakemberektől.

2021. febr. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindkettő szorongásos személyiségzavar, csak mások a tünetek.


nekem ez a cikk segített megérteni nagyjából:

[link]

2022. jún. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok újra és laikusként írok.

A szociális szorongás szerintem a társas helyzeteket kerülni, tömeg, figyelem, szereplés, emberek társasága.


Míg az elkerülő személyiség a bensőséges kapcsolatokat kerüli, gátlásos, kockázatkerülő.

2022. jún. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!