Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiáter milyen esetekben...

Pszichiáter milyen esetekben kötelezheti, hogy bekerüljek?

Figyelt kérdés
Már nagykorú vagyok, semmi kedvem pszichiátriára kerülni. Tb alapon járok pszichiáterhez, aki csak a gyógyszert írja fel félévente. Ha meglátja, hogy nem hagytam abba az önbántalmazást, akkor mi lesz? Amikor hozzákerültem, akkor nem kerültem be pszichiátriára, igazából fel se merükt, csak lévén, hogy nem változott semmi ezt illetően, azóta, hogy járok, elgondolkodtam azon, hogy beutaltathat e.

2021. febr. 25. 18:44
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Ha ön és/vagy közveszélyes vagy, akkor igen.
2021. febr. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
De pont ez az, hogy nem tudom mi számít annak. Közveszélyes nem vagyok. De nem tudom mi számít önveszélyesnek. Öngyilkos sose akartam lenni, soha nem voltak ilyen gondolataim. Viszont, a hegek megmaradnak, ha örökre tiszta heg leszek, az annak számít? Az önveszélyesség?
2021. febr. 25. 18:50
 3/39 anonim ***** válasza:
41%
Az esetedben bezárnálak, az biztos.
2021. febr. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%
A magad érdekében kellene befeküdnöd. Én is feküdtem pszichiátrián, kétszer is. Furcsa, amit mondok, de rohadt jó volt a légkör. Fiatalok, idősebbek egyaránt, mind egy csónakban eveztünk. Voltak közös programok, egy idő után kiengedtek a városba is, stb. A zártosztály valamivel rosszabb volt a szigorúbb szabályok miatt, de ott is voltak olyan fiatalok, akikkel baromi jó volt beszélgetni. Őszintén mondom, mikor kb. 1,5 hónap után kijöttem, hiányoztak páran bentről, és a mai napig eszembe jutnak.
2021. febr. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%
Önveszélyesnek számítasz, ha önmagad bántod. Ha véletlenül "rosszul vágsz", akkor a saját életed veszélyezteted és az orvost nem tudja, hogy te nem-e direkt csináltad, hiába mondogatod neki.
2021. febr. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%

*4-es vagyok.


Odabent megismersz különböző élettörténeteket, és nagyon sokat lehet belőlük tanulni, rohadt sokat.

2021. febr. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

#5 nem vágok. Felszíni bőrsérüléseket csinálok csak. (Lehet ezért sem jött ez a befekvld szóba az elején.) Max elfertőződni tudnak ezek, de utána figyelek a sebre, eddig nem volt gond.

#4 örülök, hogy jó tapasztalatid voltak.

2021. febr. 25. 19:17
 8/39 anonim ***** válasza:
100%
Normális ember felszínes sérüléseket sem okoz önmagán, így a pszichiátrián a helyed.
2021. febr. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%
Miért vagdosod egyébként magad? Mi az oka?
2021. febr. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
Akkor magyarul ennyivel berakathat akaratom ellenére? Vagy csak ajánlott lenne?
2021. febr. 25. 19:23
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!