Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Diagnosztizált személyiségzava...

Diagnosztizált személyiségzavarotokkal hol kaptatok segítséget? Milyen módon segítettek, ha segítettek?

Figyelt kérdés

2021. márc. 5. 02:01
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Mindenképp személyiségzavarokra specializált pszichoterapeuta segítségét kell kérni. Egy átlagos pszichológusnak nincs megfelelő képzése, ezáltal kezelési protokollja sem arra vonatkozóan, hogy hogyan lehet segíteni a személyiségzavaros embereken. Lehet, hogy ismeri a tünetegyüttest, de valójában a kezelést csak egy képzett terapeuta tudja megfelelően elvégezni.


Fontos megnézni, hogy az adott terapeuta tett-e klinikai szakpszichológiából vizsgát, illetve, hogy képzett pszichoterapeuta-e (a szakpszichológus még nem pszichoterapeuta), és hogy milyen kezelési módszert alkalmaz. A személyiségzavarokat általában CBT-vel kezelik (kognitív-behaviorális terápia), vagy transference-focused terápiával (áttétel-viszontáttételes terápiával), a legújabb (és állítólag a leghatékonyabb módszer) a dialektikus terápia, azonban itthon még kevés ilyen képzés áll rendelkezésre.


Ha nem egyéni szinten kezelik, vagy már nagyon súlyos állapotú és agresszív az illető, akkor egy pszichoterápiás központokban is van lehetőség segítséget kérni.

2021. márc. 5. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Az, aki diagnosztizalt, az nyilvan szakember annyira, hogy tudja, hova adjon beutalot terapiara. Ha pedig nem szakember diagnosztizalt, hanem pl. a korzeti orvos, vagy a szomszedban lako terhesgondozo nover, akkor probalj egy neuropszichologustol segitseget kerni (NEM neurologus, hanem neuropszichologus)
2021. márc. 5. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%
Milyen neuropszichológusról beszélsz? Pszichiáter-rezidens vagyok, a fent leírt protokoll szerint ajánlott a személyiségzavarok terápiáját kezelni.
2021. márc. 5. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
a területileg illetékes pszichiátriai szakrendelésen vagy gondozóban.
2021. márc. 5. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

TB-s pszichiáter diagnosztizált és nem közölte a konkrét diagnózist, a tőle kapott ambuláns papírból tudtam meg, ő annyit mondott, hogy ők nem tudnak nekem segíteni. Ennyi.

Az elsőnek (és gondolom ő a 3as is) köszönöm, sokat segített, utána olvastam, így már kicsit jobban átlátom a dolgokat, miérteket.

2-es 30mp-es google keresés, a neuropszichológus teljesen mással foglalkozik...

2021. márc. 5. 04:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor magánrendelés.
2021. márc. 5. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!