Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan ne kötődjek random...

Hogyan ne kötődjek random emberekhez?

Figyelt kérdés

Egész kiskoromtól nagyon megkedvelek random embereket, és azt akarom, hogy tetsszek nekik, meg hogy szeressenek. Gondolom valami kötődési traumám van a saját szüleimmel.

Kiskoromban az óvónéni, meg tanárok kerültek sorra, kamaszkoromban a sztárok, meg hírességek, most ugyanez szaktársakkal, van, hogy oktatókkal.

Azt hittem a kamaszkorral vége lesz ezeknek a rajongásoknak de nem. (20+ vagyok)

Hogyan vethetnék már ennek véget? Az életemben MINDENRE rányomja a bélyegét, karriertől kezdve a kapcsolatokig...

Pszichológushoz járok, ezért nem a fő dologban várok tanácsot. A fentiek azt okozzák, hogy az éppen lemezen levő ember (most éppen egy idősebb szaktársam) megy a fejemben, és nem tudok nem rá gondolni, pedig nem is ismerem, én se őt.

Hogyan tereljem el a figyelmem erről, hogyan hagyjam abba?


2021. márc. 8. 20:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Velem ugyanez van, szóval engem is érdekelne. Nem tudom, mi lehetett nálam a kiváltó ok.

Általában ha már nem találkoztam az adott személlyel, akkor jobb lett a helyzet, de még mindig érzem egy-két ilyen embernél, hogy bármit megtennék, hogy találkozzam velük és fáj belegondolni, hogy én szinte biztosan nem hagytam bennük mély nyomot.

Ugyanúgy tanárokról, színészekrõl, néha szaktársakról van szó.

2021. márc. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A séma-terápiát ajánlom. Az önértékelés helyreállítása és az egészséges kapcsolatok kialakítása a fókusza.
2021. márc. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!