Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elalvás előtt rémképeket...

Elalvás előtt rémképeket kreál az agyam. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Már egy jó ideje küzdök ezzel a problémával. Lehunyom a szemem, és szinte egyből különböző rémképek villannak be, amik gátolják az alvásomat. Egyébként is inszomniában szenvedek, ez még rátesz egy lapáttal. Tapasztalt már valaki hasonlót? Mi lehet ennek az okozója?

2021. márc. 9. 10:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ugyanez van velem, mar en is kiirtam par kerdest, de sokra nem mentem vele... :( Csak tippelni tudok, nalam pl. jumpscare-jelenetes horrorfilmek, vagy krimi temajaban olvasott konyvek hoztak ki nagyon. De nem rogton akkor, ott semmi bajom nem volt, hanem evekkel utana egy krizishelyzet miatt jottek elo ugyanazok a kepek, es meg tobb minden. Viszont az alvasommal nincs gond, remalmaim sincsenek, de a tobbi ugyanez... Nalad milyen kepek vannak? Ha gondolod, irj nyugodtan, tudnek meg meselni...
2021. márc. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Rémálmaim nekem sincsenek. Viszont a képek miatt nehezen megy az elalvás. Van hogy fél óráig csak forgolódok, és próbálom elterelni a figyelmem, miközben folyamatosan váltakoznak a képek.
2021. márc. 9. 12:14
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is van ilyen, lefekszem és szinte amint lekapcsolom a lámpát, jönnek a képek. Mindig valami borzasztó, horrorfilmbe illő lény vagy szellem vagy mi az anyám jut eszembe, erre a nagy fantáziám még jobban ráerősít.

Szorongással küzdöm, jelenleg pedig egy rohadt stresszes élethelyzetben vagyok, szóval valószínűleg amiatt vannak.

Nekem segít az, ha enyhébb fény mellett alszom el, vagy ha zenét hallgatok.

2021. márc. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ugyan ez van velem! A fantáziám nagyon el tud szabadulni ilyenkor. Én is erős szorongással küzdök, és hiába alszom tv mellett, a fény sem nyugtat meg.
2021. márc. 9. 14:17
 5/11 anonim ***** válasza:
Hm nekem is van ilyen. Van amikor épp, hogy elaludnék egy nagyon erős félelem belémjön és felriadok. Szóval nem igazán tudok megoldást, sajnos. :/
2021. márc. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg nevetségessé tenni magad számára. Találj benne valamit, ami vicces, és akkor elveszíti a hatását, azzal együtt pedig az uralmát feletted.


Tudom, hogy könnyebb mondani, mint megtenni, de megér egy próbát!

2021. márc. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hasonló. Régen sötétbe mindig káprázott a szemem és elég érdekes dolgokat láttam. Hála istennek már elmúlt nálam. Egyébként azokba az időkbe alvászavaros voltam és gyakran felkeltem éjjel 2 kor.Mivel káprázott a szemem volt hogy kislámpa mellett mertem csak aludni. Volt pl hogy apukámmal hajnali 3 kor beszélgettem a sötétbe a tv felé néztem és egy nagyon félelmetes és csúnya arcot láttam. Volt pl hogy egy pávát láttam. Tehát érdekes volt. Te miket szoktál pontosan látni?
2021. márc. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én általában szellemszerű, vagy creepypastákban, horrorfilmekben szereplő fiktív dolgokat látok. Régen nagyon szerettem a creepypastákat, meg mindenféle hasonló ijesztő dolgot, hiába voltam ki tőlük utána teljesen. Mindig valami olyat vetít ki az agyam, amitől tudom, hogy félek.
2021. márc. 11. 09:35
 9/11 anonim ***** válasza:

#8

"Mindig valami olyat vetít ki az agyam, amitől tudom, hogy félek"


Ezért kellene feloldanod a félelmedet ezekkel kapcsolatban, és nem volna miért kivetíteni az elmédnek a lelki szemeid elé.


Szóval én azt csinálnám, hogy nézegetnék ilyen képeket, keresnék bennük valami vicceset, jóízűeket nevetnék rajtuk, esetleg Photoshoppal vagy valamilyen appal bohócfejet rajzolnék az ijesztőbbekre.


Az érzelmek félelemről jókedvre áttérítésével szerintem megszűnnek ezek a gondjaid.

2021. márc. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ebben lehet valami. Köszönöm!
2021. márc. 11. 10:22
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!