Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen módon tud rám hatni...

Milyen módon tud rám hatni egy analitikus terápia?

Figyelt kérdés
Elkezdtem egy analitikus terápiára járni, önértékelési, illetve életvezetési porblémákkal. A problémáimnak része az is, hogy akaratgyenge, nehezen motiválható vagyok, és nincsenek céljaim. Mi olyat tud mondani nekem egy terapeuta, amitől elkezdek másképp viselkedni. Pédául, ha lusta vagyok a munkában, vagy demotivált, milyen módon próbál a terapeuta motiválni, vagy rávezetni, hogy jobb legyen a hozzáállásom a munkámhoz. Milyen módon éri el, hogy higyjek magamban? Illetve, hogyan segít a félelmeim szorongásaim leküzdésén? Miben tud többet nyújtani, mintha csak egy ismerősnek beszélnék az életemről. Mennyi idő, alkalom után kell a terápiás szerződésnek kialakulnia? Mennyi idő kellene éreznem valamilyen változásokat a terápia során? Hogy tudom észrevenni, hogy az én, vagy a terapeutám hibájából nem működik a terápia, és nincs értelme folytatni a azt, miből jöhetek rá, hogy ez kinek a hibája? Ha csak ventilációnak jó a terápia az elég, vagy több kell oldott beszélgetésnél a sikerhez?

2021. márc. 17. 20:40
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Itt nagyon jól leírják, hogy hogyan működik a terápia: https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..

Egy jó terapeutától nem fogsz olyat hallani, hogy mit csinálsz rosszul, nem fog javaslatokat adni, mit csinálj másképp, ez teljesen máshogyan működik. Azért több egy barátnál, mert egyrészt egy baráti kapcsolatot nem lehet megterhelni egy olyan elvárással, hogy a terapeutád legyen vagy akár a lelki szemetesládád, másrészt nem képzett ahhoz, hogy tudja, mit keressen a sorok között, mi a lényeges infó, amin elindulhat, hogy aztán úgy vezessen a kérdéseivel, hogy te magad fedezd fel a döntő összefüggéseket jelen életvezetési problémáid gyökereit illetően.

Akkor kell más terapeutát keresni, ha az illető ítélkezik, bírál, valakivel szemben melléd áll vagy még inkább ha valaki mellé áll veled szemben, ha megmondja hogy mit csinálj, mit gondolj. Egy jó terapeuta kérdez és támogat, de tárgyilagosan, külső nézőpontját megőrizve. Együttérez veled, de nem vonódik be érzelmileg a sztoridba. Egy jó terápián már pár hónap alatt jönnek új szempontok az életedbe, észreveheted hogy elkezdesz kicsit másképp tekinteni a jól ismert dolgokra vagy már nem találod magad annyira gyakran jól ismert szituációkban.

2021. márc. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!