Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meg lehet - e úgy gyógyulni...

Meg lehet - e úgy gyógyulni mentálisan, hogy közben folyamatosan támadnak lelkileg, és húznak lefelé?

Figyelt kérdés
Lehetséges-e a lehetetlen?

2021. márc. 17. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi pontosan a probléma? Amúgy igen csak, hinni kell magadban és nem foglalkozni azokkal akik csak lehúznak. Tudom nehéz ezeket félretenni. Én pl nagyon gyerekes voltam még kicsit most is az vagyok és sokan hülyére vettek de én meg úgy voltam vele hogy fejlődni akarok és sikerült is fejlődnöm. Mi pontosan a probléma?
2021. márc. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A helyzet amiben vagyok, a lehető legdurvább. Van valaki, egy családtag, és folyton tesz róla hogy rosszul érezzem magam. Lehülyéz, lebolondoz, és ellenséges a végletekig. Azt mondja nem érti mitől félek tőle, de azért mellé mondta, hogy megforgatná bennem a kést! Egyszer azt mondja nem érti miért akarok meghalni, de máskor közben meg arra utalgat, hogy eltűnhetnék a szeme elől! Még gúnyol is, azzal hogy tudja és mondta nekem hogy folyton azon gondolkodok hogy megöljem e magam vagy ne. Aztán máskor megint azt mondja hogy ha eltűnnék, hónapokig sem keresne. Szóval ez zavaró, fura a viselkedése! Néha mintha keresne a társaságomat, szóval már nem értem. Ami a legrosszabb ő megítél engem, mintha ő lenne az isten. Eldöntötte hogy nem ér semmit az életem. Miatta szedek nyugtatókat évek óta, és érzem hogy a nyugtatók egyre jobban tönkretesznek. Szerintem tudja hogy miatta vagyok kikészülve, de ezt nem ismeri el. Úgy állítsa be hogy én veszek minden szót túl komolyan, holott én tudom hogy nagyon is komolyan beszél.
2021. márc. 17. 22:34
 3/4 anonim ***** válasza:
uhh, hasonló cipőben jártam. nekem a pszichiáter akkor azt mondta minnél messzebb költözzek, meg is tettem, de bevonzottam egy abúzív pasit, aki szintén kontrollálni akart és bántalmazott lelkileg, többször szakítottam vele, de visszarinyálta magát, aztán amikor kikészített akkor kerültem kórházba a zártra. visszatérve, ezek az emberek abból nyerik az energiát, h te félsz tőlük! a bátyjám kiskoromba is szemét volt velem, többször lefogtak és úgymond kaptam egyet a karomba, sikítottam meg minden,de anyám leszarta. felnőtt korban meg a bátyjám ököllel az arcomba és a mellkasomra ütött amíg én feküdtem az ágyban, anyám csak annyit mondott h megérdemeltem. igen, toxikusak, kizártam őket, anyámat volt a legnehezebb, nyílván. ha tehetném elköltöznék, de apám rám hagyta a házat. ezek az emberek azért bántanak embereket mert egy pszichopaták, te meg áldozattípus vagy, nézz utána. kriminológiát is olvasgathatsz. amíg te nem leszel lelkileg erős, addig piszkálni fog a köt-sög rokonod, én nem egyszer ordítoztam velük, félnek már tőlem, bolondnak tartanak. de nem mernek közelembe jönni legalább :D ha vékonyka lány vagy, akkor nem tudom, nehezebb szitud van, én erős vagyok, de nyílván a férfiak kihasználják, h a nők fizikálisan gyengébbek. ezért kell pszichésen meggyógyítanod magad, egy önbizalmat összehozni, hogy a szemükbe nézz és lássák rajtad, h veled többet nem szórakozhatnak. ez nálam évek munkája volt. pszichológushoz menj el, beszélgess vele. a nane vagy más lelkisegély vonalát neten megkeresheted, h legyen vkivel beszélni. hogy nem vagy egyedül ez is erőt ad. kitartást kívánok,vigyázz magadra
2021. márc. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
1.es vagyok. Ne foglalkozz vele. Ha gúnyol engedd el a füled melett és higgy magadba🙂
2021. márc. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!