Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » HOSSZÚ: Ez lehet autizmus ?

HOSSZÚ: Ez lehet autizmus ?

Figyelt kérdés

Gyermekkori videót láttam magamról, mindenki aki közeledett felém (ölelés, puszi) , akkor visszahúzódtam , de egyébként elszaladgáltam a többi gyermek között , akiket látszólag ok nélkül megütöttem. (Nem emlékszem csak láttam, 2éves voltam)

Elgondolkoztam az egész életemen,hogy mindig is magányos voltam, de úgy értve hogy egyedül remekül megvoltam, társaságban kellemetlenül éreztem magam, mert nem értett meg sokmindenki ( videós ütögetés alapján érthető (de addigra már ezt nem csináltam))

Nagyon nehéz volt barátkoznom, vagy ha sikerült is, akkor fenntartani, de ha valaki "elfogadott" ( nemtudom máshogy mondani... ) akkor ahhoz nagyon ragaszkodtam.

Családi dolgaim (szülő-viszonyra gondolok: anya alkoholista,apa 2hetente hétvégére járt haza munkából, így) rettentően zűrösek voltak , szóval mondhatni az egyetlen barátom , akivel ovitól kezdve kisebb kihagyásokkal a legjobb barát volt , tinédzser korra már nagyon szoros lett.

Iskolákban az osztályokból csak 1-1 'barát' lett, de sosem kotődtem túlzottan igazán hozzájuk, de hát..elfogadtak.

Nehezen kiismerhető vagyok, nem csak azért mert nem hagyom (de kicsit az is) , hanem összetett gondolkodásom miatt nemtudok egyszerűen kommunikálni.

Egyszerű beszélgetés nekem azért nehéz mert nem tudok "hétköznapi" választ adni ,nagyjából csak olyat, amire felhúzzák a szemöldöküket, zavarba jönnek és nem erőltetik tovább. Írásban viszonylag jól tudom ezt kezelni, de nehéz.

Tinédzser koromban (23) nagyon nagyot változott az életem , én akartam , költözés. Lelkes voltam, hátha jót tesz.

Rossz hírt kaptam, össze törtem. Meghalt a legjobb barátom. Az ,aki megértett és ismert, tudta mit érzek egyetlen rámvetett pillantásból, ami soha senkinek nem sikerült. A változás így nem úgy sült el , hanem lefelé ment a lejtő. Még az ismerősöket is ellöktem magamtól. Senkit nem akartam a közelemben tudni. (..mert minek... úgysem ért..senki sem ért)

Ennek már 5 éve.

Úgy gondoltam véget vetek az életemnek , mégpedig úgy hogy egyedül elköltözöm oda, ahol senki sem ismer egyáltalán.

Teljesen , mint a főnixmadár hamvaimból feltámadtam. Munkahelyem lett és családom. Az 'új' családom elfogad , sokszor mondják furcsa vagyok. Barátaim nincsenek, de próbáltam. Közeledtek felém ,hagyni akartam, de nem ment. Mindenkiben Őt keresem. De tudom hogy hiába, hisz szinte erről szólt az életem.

Borzasztóan magányos vagyok, de képtelen vagyok tenni ellene.

Nemtudom élvezni azt, hogy meg van családilag mindenem.( Társ, gyermek) Talán mert hozzászoktam hogy nincsen semmim,nem támaszkodhatok senkire.

Nem is tudom miért írom ezt most, talán valaki mondhat érdemlegeset,ami motiválhat

Hogy neveljek így egy gyereket... Akiben magamat látom.

Látom benne amit magamon a videón.

Hogy nem ragaszkodik...

Félek ezt örökölte ... Autizmus?


Köszönöm,ha valaki tud valamit írni vagy nemtudom


2021. márc. 18. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én egy autista tünetet sem véltem felfedezni. Valószínűleg csak erre szeretnéd fogni a problémáidat, amivel nincs gond, de szakemberi segítséget kíván.
2021. márc. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szinte kizárt az autizmus. De nem ártana felkeresned egy pszichológust.
2021. márc. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez nem autizmus. Gyerekkorodban egy nagyon introvertált személyiség voltál. Ezen akkor nem próbált segíteni senki. A barátod elvesztését pedig egyedül nem tudtad feldolgozni, viszont mivel nem volt melletted senki most sem tudsz túllépni rajta. Érdemes lenne egy pszichológust megkeresni, akár csak 1-2 óra beszélgetés elejéig, csupán a véleményét kikérni. Manapság ezt már ne érezd cikinek, sokan azért nem fordulnak pszichológushoz, mert “ők nem betegek, nekik nem kell orvos”. De...az emberek 80%-ának szüksége lenne legalább évi egy beszélgetésre egy szakemberrel ebben a rohanó világban.


A gyermeknek semmi baja nem lesz, egyszerűen lehet ő is introvertált csak a saját gondjaid látod bele. Társaságba kell hordani, valamivel rá kell venni, hogy barátkozzon, játsszon a többi gyerekkel.


Egy kérdésem lenne, mit gondolsz, ha akkor nem láttad volna azt a videót most is felmerülne benned ez a kérdés?

2021. márc. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3

Ez csak egy olyan dolog volt amit éreztem nagyon régen is már (amire még vissza tudok emlékezni, óvoda) , de nem gondoltam hogy ennyire fiatalon is ilyen jellemem lehetett.


[Ezzel most azért győztél meg hogy szakemberhez forduljak , mert a te szavaidtól is most jobb lett , akkor a hivatásossal való beszélgetés is biztosan jó lenne.

Köszönöm. ]

2021. márc. 19. 23:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!