Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandó szédülés,egyensúly...

Állandó szédülés,egyensúly zavar,rossz közérzet,gyengeség,remegő kéz? 26 F

Figyelt kérdés

3 hónapja kezdődött a szédülés munkahelyemen, 3 műszakban dolgozok 6 éve.

Az elő rosszúlétem ott kezdődött elötte is voltak kisebb szedüléseim de semmi erős.

3 kávét és energia italt is fogyasztottam akkor, rá 20 percre álomszerü lebegő érzés fogott el egyensúly zavarral es szédüléssel.

Haza mentem pihentem másnap semmi bajom, majd rá egy hétre megint kezdődött a szédüléses rohamom, haza is kérezkedtem munkahelyről azóta egyensúly zavarok és kisebb szédülések is rám jönnek hol nagyobb hol enyhén, remegnek idő közben az újaim,gyenge vagyok szorongos is lettem ez végett.kisebb memória zavarok és koncentrációs zavarok is vannak.

Van hogy több napig jól vagyok aztán van h egy két napig rosszúl.

Lehet a frontok is hozzá tesznek.

Voltam vérvételen negatív.ekg negatív.neurologus negatív mondta lelki eredetű nem küldött tovább. Fül orr gégeszet negatív.

Majd psziiatriara küldött a házi orvosom ott pánik szindrómát diagnosztizáltak. Írt fel az orvos xanaxot de nem szedem, nem akarok rá állni.

Azóta az interneten olvasgatok is h agy daganat vagy bármi más szeri bajom lehet és pánikolok ezektől, már nem tudom mit kezdjek magammal, gyenge vagyok fáradt, boldogtalan ez végett, idegesít az állandó egyensúly zavar meg a bizonytalanság érzés hogy tuti valami komoly bajom van, már nem tudom hova menjek vizsgálatokra.otthon is már kikészitettem a családom ezzel mondták majd helyre állok, de nem tudok lenyugodni ezek a tünetek nehezebbé teszik a mindennapjaim, munkahelyen vagyok sokszor inkább ilyen rosszúl, főleg éjszakas héten és akkor aludni se nagyon tudok hiába vagyok fáradt.

C vitamint szedek citrom fű teát is magneb6 al is probálkoztam de semmi..

Pánik betegség lehet ekkora tünetekkel járó mindennapos dolog?

Írjátok le akik voltak ilyen helyzetben hogy tudtátok ezt legyőzni vagy hogy enyhült?



2021. márc. 22. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Ez a mellékvese kifáradása, amit a cirkadián ritmusod felborítása okozott. Ha nem létszükséglet, sürgősen hagyd abba az éjszakai műszakozást, mert itt nem áll meg a történet.
2021. márc. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rosszabb is lehet akkor?
2021. márc. 22. 14:18
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
agydaganat is lehet
2021. márc. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Ne próbáld diagnosztizálni magadat az internet segítségével... Az orvosok is megállapították, hogy lelki eredetű a probléma. Kérdésedre válaszolva, igen, a pánikbetegségnek és a szorongásnak lehetnek ilyen tünetei. Ha van lehetőséged pszichoterápiára menni, azt mindenképp ajánlom, mivel azzal a pánikbetegség megszüntethető.


Azt hozzáteszem, hogy az éjszakai műszakozás nem tesz jót. Nem egy ismerősöm van, akinél a folyamatos stressz és a felborult cirkadián ritmus már fizikai tüneteket okozott.

2021. márc. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, éjjeles héten a legroszabb aludni sem tudok, az orvosomat meg ha hivom mar nem tud hova kuldeni vizsgalatra, szinte mindenen voltam, xanaxot vagy frontint se szeretnek szedni, erzem ha a munkahelyt valtanek jobban lennek, de most a covid vegett nem merem mert nem tudnek mashova menni sem. Az ejjeles hetet kene ki lonom az eletembol vagy egy darabig.
2021. márc. 22. 20:18
 6/8 anonim ***** válasza:
60%

Ez a "lelki eredetű a probléma" kicsit olyan az akadémikus orvoslásban, mint a kisnyúl a bűvész cilinderében; bármikor előrántható, ha minden kötél szakad. Ha valaminek az eredete nem tisztázott, az vagy örökletes, vagy lelki eredetű a probléma. :-))

Kérdező, mint mondtam, ez még csak a kezdet. Ha valóban kifárad a mellékvese, nagyon súlyos hormonhiányos betegségek, akár Addison kór is kialakulhat. De ha nem jutsz el odáig, akkor is nagyon megkeseríti az életedet. A mellékvese közös tengely mentén helyezkedik el a pajzsmiriggyel s az agyalapi miriggyel, mintegy háromlábú széket alkotva, s ha bármelyik láb sérül, borul az egész szentháromság.

Most azért nem alszol, mert a mellékveséd túl sok kortizolt termel. A kortizol ugyanott termelődik, mint a melatonin, és ezek egymás antagonistái. Egyszerre csak az egyik uralkodhat. Ha sok a kortizol (stresszhormon), nem képződik melatonin (alváshormon). A kialvatlanság azonban újabb (belső) stressz forrása, ami újabb adag kortizol előállítására serkenti a mellékvesét, és kialakul egy ördögi kör, amiből baromi nehéz kiszállni.

2021. márc. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mostanában alszok mint az állat 8 órákat minimum. Éjjeles heten alszok el kicsit nehezen,de akkor is max 3-4 órákat tudok aludni.Hipohonder vagyok az is sok mindent meg magyaráz sok mindent be magyarázok magamnak és azért is vagyok ilyen.
2021. márc. 23. 09:53
 8/8 anonim válasza:
Nálam ugyan ez van :( kiderült meked azóta hogy mitől van? Voltam nár mindenhol es minden negatív :(
2023. máj. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!