Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért tartják az emberek...

Miért tartják az emberek szánalmasnak az öngyilkosságot?

Figyelt kérdés
2021. márc. 23. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért tartsam?
2021. márc. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem tartják szánalmasnak, csak megszokott dolog hogy aki azzal dobálózik az sosem tenné meg, csak egy kis figyelemre vágyik. Ezért nem tudják sokan komolyan venni és nevetnek rajta. Bár szerintem semmilyen esetben sem vicces.
2021. márc. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Attol meg hogy valaki azt mondja hogy öngyilkos lesz es nem teszi meg

Lehet egy segelykialtas is hogy valami nincs rendben.Es ha valakit kinevetnek vagy bántanak emiatt vagy biztassak elobb utobb meg is teszi

2021. márc. 23. 15:15
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezért írtam hogy személy szerint én nem tartom viccesnek.
2021. márc. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem minden esetben igaz az a mondás hogy aki az öngyilkossággal dobálózik vagy fenyegetőzik,hogy nem teszi meg és sajnos tapasztaltam ennek az ellenkezőjét.Sokáig fenyegetőzött azzal hogy öngyilkos lesz stb De a környezete és a barátai nem vették komolyan.Annyival el intézték hogy ha ennyire hülye vagy akkor tedd meg és meg is tette.Szóval ezért is kéne joban egymásra figyelnünk.Mert lehet sokkal több öngyilkosságot el lehetne kerülni ha meghallgatnánk a másikat és oda figyelnénk egymásra csak az emberek ezt alakitották ki a köz tudatban hogy aki csak fenyegetőzik az öngyilkosságal meg mondogatja az ugy sem teszi meg hát ez nem igaz.Ilyenkor olyan érzés alakul ki benne hogy ő gyáva és márpedig azért is meg teszi,pedig ez egy segély kiáltás hogy segitségre van szüksége és ha valaki meghallgatná őket és segitséget kapnának nagy eséllyel el lehetne kerülni a bajt.Persze vannak olyanok is akik tényleg csak fenyegetőznek ezzel de akkor is jobban oda kéne figyelni azokra akiken látjuk hogy valami nincs rendben hiszen nem tudhatjuk kiben mi zajlik és milyen problémákkal kell megküzdeni.
2021. márc. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A kérdésre válaszoltam(én egyedül), nem pedig saját vélemény. De köszönöm másodszorra is a magasröptű regényt.
2021. márc. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a vallásoknak is fontos szerepe lehet ebben. Ha megölöd magad, pokolra mész, ilyenek. Meg talán gyávaságnak tartják, mert úgy hiszik, hogy aki öngyilkos lesz, az a probléma elöl menekült, nem tudott megbirkózni vagy szembenézni vele.

Én úgy hiszem, hogy ez nem igaz. Hiszen nem tudjuk, hogy mi van a jelen létünk után. Egy fullra ismeretlen. HA van egyáltalán. És nagy bátorság kell az ismeretlent választani. Mindent eldobni, és lehet hogy a nagy büdös semmiért. Ez is egy látásmód.

2021. márc. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én nem tartom...

De egyébként talán azért nézik le, mert ők nem félnek a haláltól és rettegnek az öngyilkosság gondolatától, ebből kiindulva őrültnek tartják azokat, akik öngyilkosok lesznek. Az őrülteket peddig tudjuk, elítélik( szerintem nem kéne)

2021. ápr. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!