Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jól gondolom, hogy borderline...

Jól gondolom, hogy borderline személyiség zavarral nem sok jóra számíthatok az életben?

Figyelt kérdés
Sok szempontból illenek rám a borderline személyiségzavar tünetei. Több pszichológusnál, pszichiáternél voltam már (egyik se mondta, hogy borderline lennék). Pár évig nem voltam semmilyen szakembernél, most újra el kezdtem járni terápiára. De nagyon félek, hogy sose lesz normális életem. 28/F

2021. márc. 24. 12:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
Na oszt mondjá mán egy pár tünetet, te önmagát diagnosztizáló pszichológusjelölt.
2021. márc. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%
Az milyen? Mint a Gollam?
2021. márc. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Pedig sok jóra számíthatsz, csak jobban kell vigyáznod magadra.


Ha ettől jobban érzed magad akkor meg itt van ez:

"Becslések szerint az átlagnépesség 2-3%-át teszi ki így a személyiségzavar típusok között a leggyakoribb személyiségzavar." (Wikipedia)

2021. márc. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

'Sok szempontból illenek rám a borderline személyiségzavar tünetei. Több pszichológusnál, pszichiáternél voltam már (egyik se mondta, hogy borderline lennék).'


Nincs neked semmi bajod, ha eddig nem kaptál diagnózist.

2021. márc. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

Nem szokták elmondani a diagnózist.

Amúgy a klinikai gyakorlatban a pszichodiagnosztika a legegyszerűbb dolog, hiszen adottak a kritériumok és az egyéb megközelítések. Sok kliens valóban jól diagnosztizálja magát, ha van némi fogalma ezekről a zavarokról.


A személyiségzavarok kezelése jelenti igazából a nehézséget, olyan értelemben, hogy a pszichoterapeuta kiképzésen nem a diagnosztizálást tanítják, hanem 4-5 évig tart a kezelési protokoll elsajátítása, vagyis a zavarok kezelésének a módját kell megtanulni.


Így mindig nevetek, ha valaki azt mondja, hogy csak a pszichiáter/terapeuta képes diagnosztizálni. Bárki képes rá, aki valamilyen szinten ismeri a kritériumokat. A törött lábat is képesek vagyunk magunkon diagnosztizálni, az orvos dolga a kezelési menet ismerete, így van ez a mentális betegségeknél is.


Kérdező, ne azonosulj a borderline címkével. Nekem, bár kissé erős túlzás, de az a véleményem, hogy csak diagnosztizált és nem diagnosztizált emberek vannak. Terápiával tudsz javítani a problémán, a borderline zavaroknál gyakori a spontán remisszió, vagyis a spontán gyógyulás.

2021. márc. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az utolsóhoz, én is az vagyok, és én is jártam több pszichológusnál, aki nem diagnosztizált vele. Végül eljutottam Tündérhegyre, és az ottani zárójelentésemből derült ki. Amúgy a TH-t a kérdezőnek is javaslom.
2021. ápr. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ne hajts végre öndiagnózist és főleg ne beszélj be magadnak semmit, mert akkor tényleg baj lesz belőle ha elhiszel bármit amit neten elolvasol magadnak én tapasztalatból tudom "egy hipochonder".
2021. ápr. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Felteszem 5-ös eléggé ért hozzá. :) De igen, nekem egy idős pszichiáter mondta, hogy a fiatalok közül sokan majdhogynem tökéletes diagnózisokkal fordulnak hozzá.
2021. ápr. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
94%

6

A TH-en ki NEM kap bordi diagnózist? :)) (Én is kaptam. És nekem is csak a zárón szerepelt. Azóta sajnos volt lehetőségem pár helyen megfordulni és többet nem kaptam meg a bordi diagnózist.)

2021. ápr. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%
Tündérhegy sajnos nem olyan jó, mint a híre, rengetegen kapnak ott borderline diagnózist, és nem mindig megalapozottan. Egy családtagom is így járt (nála később két másik pszichológus is kizárta a borderline-t), ráadásul félregyógyszerezték, egy teljes hónapig rossz gyógyszert kapott. Antipszichotikumot írnak fel boldog-boldogtalannak, meg Rivotrilt, amit sokan már elavultnak tekintenek, cserébe függőséget okoz. Röviden, nagyot csalódtam bennük.
2021. máj. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!