Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik kötődési minta okozza...

Melyik kötődési minta okozza ezt párkapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nem tudok megmaradni egy férfival, addig érdekel csak, amíg egyszer le nem fekszünk, második alkalmat már nem akarok senkivel.


Ugyanez van az életem összes területén is, pl. elkezdek egy tanfolyamot, az első alkalom érdekel, de a másodiktól már nem vonz. Vagy pl az orvosok is, minden alkalommal új orvost keresek...


A kötődési minták közül melyik okozhatja ezt? 2 éves korom után nagyon jó családban nőttem fel, előtte viszont csecsemőotthonban voltam, itt lehet a kutya elásva. De semmire nem emlékszem abból az időszakból.


27/N



2021. márc. 30. 10:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
59%
Azért nem lehet életed végéig visszamutogatni a 2 éves korod előtti időszakra. Nyilván lehet ennek némi hatása - de szerintem itt más probléma is lehet...
2021. márc. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
46%
Próbáljuk ki egyszer és akkor megmondom:)
2021. márc. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
100%
A húgom is ugyanezt csinálja a párkapcsolataiban. Mikor ő született, akkor halt meg az édesanyánk, szerintem az anya hiánya okozhat ilyent. Én 8 éves voltam anya halálakor, nálam nem alakultak ki kötődési problémák, most már évek óta rendezett párkapcsolatban élek, esküvőt tervezünk. Szóval úgy gondolom, ez valahol nagyon kicsi korban dőlhet el.
2021. márc. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Vagy nem. Én is éltem csecsemőotthonban, nekem sincs ilyen jellegű problémám.
2021. márc. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%

Elutasító elkerülő, vagy bizalmatlan elkerülő. Az első válaszoló téved, a csecsemőkori anya-gyerek kapcsolat bevésődik és a felnőttkori kapcsolatban próbáljuk újramintázni. Ha az nem volt jó, a felnőttkori kapcsolat is igen hasonló lesz, miután a kezdeti hormonbomba kiürült.

Remek szakemberekkel lehet ezen dolgozni, ha változtatni szeretnél. Nagyon nehéz, de megéri.

2021. márc. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Az első annyit mondott, hogy ezt nem kel túltolni. Ebben igaza van.
2021. márc. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

5: erre nem lehet ráfogni mindent!


EGy idő után azért saját akarattal, szándékkal, munkálkodással sokat lehet ezen javítani.

2021. márc. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy háznak szar az alapja, nem fogsz tudni nyugodtan aludni, míg meg nem javítod, akkor sem, ha kicseszett jó a födémed. Én sem támogatom, hogy valaki erre hivatkozva megoldási kísérlet nélkül sínylődjön évekig, de az, hogy valaki ezzel tisztában van, újra és újra felismeri magában hétköznapi helyzetekben, majd ennek eredményeképp apránként változtat, az nem rossz dolog.
2021. márc. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Vegyük úgy, hogy problémát okoz a csecsmőkori kapcsolat hiánya. Mit tud tenni a kérdező? Keresse meg anyukáját és kötődjön? Gyerekkorában volt rendes családi háttere, az miért nem működött 25 éven keresztül, márha ez a porbléma erre vezethető vissza? Nem lehet, hogy gyerekkorában el volt hanyagolva, minden rá volt hagyva, semmi nem volt előírva, nincs rendszeresség az életében?


Hány könyvet olvastál el eddig életedben kérdező? Milyen szakmád van? Milyen volt a kapcsolatod a szüleiddel/nevelőszüleiddel?

2021. márc. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A csecsemőkor sajnos felültudja múlni a későbbi gyermekéveket. A szülőanya megkeresése lehet egy lépés a megoldás felé, de nem biztos, hogy van rá lehetőség, vagy itt van az ideje. Az akkor elmaradt kötődést meg nyilván nem fogja felülírni a legszerencsésebb találkozás sem.
2021. márc. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!