Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez a helyzet normális? Normáli...

Ez a helyzet normális? Normális, hogy egyenesen utálom azt a helyet ahol lakom? részletek lentebb...

Figyelt kérdés

18 éve, születésemtől kezdve lakom egy adott helyen. Miskolcról beszélünk, nem egy jó környékről van szó. Ott nőttem fel ott lakom 18 éve, ennek ellenére nagyon utálok ott lakni. Semmi nem köt oda, nem tudom otthonomként kezelni csak egy lakásként. Régi, kicsit leharcolt állapotú házról beszélünk, és a lakás se valami otthonos. Nem egy meleg családi fészek, csak egy rideg lehangoló lakás. A várost se és a városrészt se szeretem, de már olyan szinten, hogy ha tudnék menekülnék.

Kiskorom óta bennem van, hogy máshol szeretnék lakni, de pár éve kialakult bennem egy jó nagy adag gyűlölet ezután a hely után. A környezet, a ház és a lakás iránt is. Nap mint nap küzdök azzal, hogy egy olyan helyen kell laknom amit utálok...

A családommal se jövök ki, nem értenek meg egyáltalán, olyan érzésem van, mintha nem tudnának engem elfogadni (nem vagyok egy egyszerű eset az tény).

Egy szó mint száz végleg el akarok tűnni az adott lakásból és Miskolcról, és soha többet nem látni sem a várost sem a környéket sem a lakást.

Ez normális dolog, hogy így utálom azt a várost illetve lakást, ami elvileg a "szülőhazám/családi otthonom"?



2021. márc. 31. 21:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Dettó ugyanez van nálam, de szerencsére már elköltöztem. A családom folyamatosan lehúzott, mindig találtak valamit amit kritizálhattak, az iskolához sem kötődtek valami szép emlékek, a várost sem kedveltem... Pár éve "új életet" kezdtem egy másik városban, ahol már jól érzem magam.

Röviden: ha van okod erre az utálatra (rossz emlékek, érzelmi biztonságot nem adó családi környezet...), akkor normális, igen.

2021. márc. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Van sajnos elég sok rossz emlékem :(

Remélem én is új életet tudok kezdeni majd vhol egy jobb helyen...

2021. márc. 31. 21:40
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha továbbtanulsz elmehetsz máshová. Vagy tanulj olyan szakmát, amire van kereslet és akkor is el tudsz költözni pl. fővárosba.
2021. márc. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A főváros a célom, szakmát fogok tanulni, remélem sikerülni fog elhagynom végleg Miskolcot.
2021. márc. 31. 21:45
 5/14 anonim ***** válasza:
1# vagyok. Nekem ez a továbbtanulással jött össze. Kitartást! Hozz össze egy jó érettségit, hogy mehess egyetemre/tanulhass olyan szakmát ami érdekel, és ne legyen az ilyen irányú érzéseid miatt bűntudatod. :)
2021. márc. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én is miskolci vagyok, mondjuk környék függő.

Éltem Budapesten 1 évet, nem volt rossz. Mindenből nagyobb a kínálat, ember is többféle van.

2021. márc. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Igyekszem :)

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

2021. márc. 31. 21:49
 8/14 A kérdező kommentje:
Én is Budapestre szeretnék majd menni. Ott akarok új életet kezdeni. Remélem menni fog
2021. márc. 31. 21:50
 9/14 anonim ***** válasza:

1# 5# vagyok

Menni fog! Készülj rendesen, de ne stresszelj rá :) Konkrét terved van az elköltözéssel/szakma tanulással kapcsolatban?

Ha tudsz Miskolcon diákmunkát találni, akkor azt mindenképp ajánlom. Sokat segít, ha összegyűlik egy kis pénz, amit félre tudsz tenni.

2021. márc. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Első körben szeretnék átmenni az érettségin, utána megtanulni a szakmát (pénzügyi szakmáról van szó). Valószínű egy ideig még kell miskolcon dolgoznom, hogy legyen valamennyi alaptőkém.

Amúgy nagy igényeim nincsenek, kevésből is megélnék, csak innen mehessek végre el...

2021. márc. 31. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!