Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, ha úgy érem,...

Mit csináljak, ha úgy érem, hogy nem érdekel az életem?

Figyelt kérdés
(Most nem öngyilkosságra gondolok, hanem szimplán teljes érdektelenségre.) Valószínűleg köze van hozzá a home officenak. Jelenleg nincsenek barátaim. Folyton fáradt vagyok, lusta és nem tudom rávenni magam semmire. Nincs időbeosztásom, állandóan halogatok. Reggel nagyon sokszor kinyomom az ébresztőt, pedig előző nap ezerszer megfogadom, hogy nem teszem. Rengeteg dolgom lenne, de nem csinálom, mert nem érdekel. A jövőm se érdekel, karrier építés, párkapcsolat szerzés. Még az öngyilkosság se érdekel. Tényleg semmi. Mintha egy élő halott lennék. Már az se segít, ha iszok egy teát, veszek egy fürdőt, nassolok valamit vagy elmegyek sétálni vagy felhívok valakit. Kb. teljesen üres vagyok, még érzések sincsenek bennek. Bár azt hiszem ez alatt a sok semmi alatt van egy kis szorongás is a feladataimtól, de már azt sem érzem. Nagyon furcsa ez az állapot. Mit tehetnék?

2021. ápr. 5. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:
38%
Ha nem a sajátod, ki élete érdekel téged?
2021. ápr. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
25%
Nyugi, kinövöd. Kamaszkorban mindenki átesik ilyen korszakon.
2021. ápr. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Háát a 19 már nem kamasz. Inkább a jelenlegi élethelyzetem miatt alakulhatott ki a dolog. De nagyon kéne tanulnom a vizsgáimra, de semmi motivációm, folyton elkalanozom és a jövő beli jól fizető munka képe sem tud motiválni. Félek, hogy nem tudnám megtanulni az anyagot, amikor pedig bemagyarázom magamnak, hogy képes vagyok rá akkor pedig szimplán nem érdekel. De pillanatnyilag semmi más sem érdekel, az se, hogy esetleg később jobb lesz. (Talán azért mert nem tudom elképzelni sem, hogy bármi változik.)
2021. ápr. 5. 17:20
 4/4 anonim válasza:
100%
Szia, én 18 éves vagyok, most érettségizem, és ugyanez a helyzet nálam is. Semmi motivációm, halogatok, főleg az utóbbi egy hétben érzem úgy, hogy már egyáltalán nem érdekel semmi. A tanulást is kezdem feladni, pedig tudom, hogy kéne, ha be akarok kerülni oda, ahova szeretnék már évek óta, de egyszerűen nem tudom rávenni magam, és ha mégis, akkor elkalandozom, nem tudok koncentrálni, vagy egyszerűen olyan fáradt vagyok, hogy abbahagyom. Annyi különbség talán van, hogy nálam a szorongás és a bűntudat mindez miatt elég erőteljes szokott lenni. Szerintem egyébként ez az egész helyzet, ami jelenleg uralkodik a világon, országban, van ilyen hatással ránk, még ha nem is tudatosítjuk magunkban. Aki amúgy is hajlamosabb a mentális problémákra, annál jelenleg nagyon ráerősít a helyzet. Legalábbis más ötletem nincs
2021. ápr. 7. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!