Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért tör rám a szorongás...

Miért tör rám a szorongás esténként?

Figyelt kérdés

Teljesen jól érzem magam, van rendszer a napjaimban, egészséges vagyok és nem vagyok magányos.

Mégis esténként, lefekvés előtt pár órával elkezdek szorongani, a jövő miatt, a párkapcsolatom miatt, vízionálok rossz dolgokat és nem lesz kedvem lefeküdni, próbálom lenyugtatni magam és elterelni a figyelmem. Ha szembenézek a szorongásommal se segít, mert vagy nem reális gondolatok, vagy ha azok akkor sem tudok velük semmit kezdeni. Ez az utóbbi egy hónapban van kb. minden este így. Nem pánikroham szerűen, de eluralkodik rajtam a félelem, görcs lesz a gyomromban, feszült és szomorú leszek, pedig olyan nagy problémám nincs az életben. De ilyenkor hirtelen minden ijesztőnek, gyászosnak és magányosnak tűnik. Reggel pedig mintha nem is lett volna, tele vagyok életkedvvel és jó kedvűen csinálom a dolgaimat.

Miért lehet ez? Valaki járt már hasonló cipőben? Köszi a válaszokat!



2021. ápr. 5. 22:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Este a sötétben "egyedül" maradsz a gondolataiddal.

Nekem minden nyomasztó dolog előjön ilyenkor.

A régi kutyáim, hogy többek kellett volna velük foglalkozni, a halál, auz hogy nem fog sikerülni semmi. Ilyenkor próbálom valami egyszerű, képzelt sztorival elterelni a gondolataim, míg álomba nem merülök. Nagyon nyomasztó tud lenni, főleg ha hajnalban kel fel az ember és mered a sötétbe...áh.

2021. ápr. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
12%
#1 mi van a "régi kutyáiddal" ???
2021. ápr. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Valamennyire hasonló van velem is, csak annyi, hogy én nekem nem fogalmazódik meg konkrét gondolatokban (pl mint a párkapcsolattal mi lesz), és szerintem nem ilyen erős, mint neked.
2021. ápr. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"#1 mi van a "régi kutyáiddal" ???"


Tudtam, hogy ezen fent fog akadni valaki, hülyén fogalmaztam.

Leírom előre is elnézést.

Az egyik kutyát tizenévesként kaptuk, de hozzám kötődött a legjobban. Rengeteget túrázott velem, kirándult, velem aludt. Amikor főiskolára mentem, nem tudtam magammal vinni, pedig tervben volt. Akkoriban voltak magánéleti problémáim és nem tudtam gyakran hazalátogatni. mindegy lényegében az utolsó éveiben nem voltunk annyit együtt, amennyit kellett volna. Édesanyám és apám kutyaőrültek, tehát jó dolga volt, de a mai napig borzalmas érzés, hogy nem tudtam magammal vinni.

A másik kutya meg befogadott kutya volt, inkább anyukámhoz kötődött, de engem nagyon szeretett. Hazalátogatáskor nem mindig foglalkoztam vele annyit, amennyit érdemelt volna. Súlyosan beteg lett 10 évesként ott voltam az elaltatásnál, fogtam. Viszont előtte való napon érkeztem csak, mert dolgoztam. Kivehettem volna szabadságot. Ilyenek.

Tehát ne állatkínzós sztorira gondolj.


Elnézést kérdező az offért.

2021. ápr. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
"Súlyosan beteg lett 10 évesként ott voltam az elaltatásnál, fogtam. " Mármint a kutya lett beteg 10 évesen, az orvosok is az mondták, itt már nem lehet tenni sok mindent.
2021. ápr. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amikor kisgyerek voltam velem is sokszor előfordult és ezért arra törekedtem hogy amikor lefekszem akkor minnél hamarabban elaludjak. Én azon aggodalmaskodtam mindig hogy sikerül e a dolgozatom mert ha nem akkor megbukok és akkor nem lesz nyaram meg mi lesz velem az életbe. Nem lesz pénzem soha. És akkor mi lesz velem mert az én szüleim nem tartanak majd el. Mert a bátyámat se segítik. Pedig sosem tudok tanulni mert apám alkoholista és nem hagy bennünket. Nincs nyugtom sosem. Sosem szabadulok meg tőle. Nem kellek makd senkinek sem sose megyek férjhez. Mikor még barátkozni se akarnak velem. Elkezdett hevesen verni a szívem és eljutottam egészen a légszomjig vagy a sírásig. Saját magamat szoktam megnyugtatni hogy ez nem igaz. Nemlesz baj. Nemfogok megbukni.
2021. ápr. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!