Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Teljesen elvesztettem az...

Teljesen elvesztettem az összes reményemet, többi lent?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, és elértem arra a pontra, hogy már egyáltalán nem vagyok boldog. Minden nap szomorú, és letört vagyok. Szorongok, és már étvágyam sincs. Hónapok óta minden egyes nap azt mondogatom magamnak, hogy boldog vagyok, minden rendben lesz, de nem. Mára lett teljesen elegem, és már megpróbálni sincs erőm boldognak lenni. Utálom, hogy nem tudom értékelni azt, hogy egy szerető családom van, és amim van. Ennek az egésznek a kiváltó oka, a következő. Van egy nagyon komoly célom, amiért minden nap élek, és halok. Nap nem telik el úgy, hogy legalább 1-2 órát ne töltenék el vele. Ennek már 3 éve, és nem haladok sehova, egy helyben állok hatalmas álmokkal. Már senkivel sem beszélek, mert egyszerűen nincs energiám másokat végighallgatni. A családommal pedig nem tehetem meg azt, hogy a könnyű utat választom. Pszichológusra nincs pénz, sem egyéb már orvosra. Kérlek, segítsetek. Sajnálom, ha önsajnáltatásnak hangzott, tőlem a legmesszebb áll.

2021. ápr. 7. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Homályos a mondanivaló, azt értem, hogy depis vagy, de mi az a valami, amivel egy helyben állsz? Mik a nagy álmok? Lehet, hogy nem is olyan sötét a helyzet, csak te nem kapcsolsz villanyt.
2021. ápr. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt nem szeretném leírni, mert így akár ismerősök is könnyen beazonosíthatnának. A lényeg annyi, hogy egy karrier, egy szakma, amivel minden nap megélhetési szinten akarok művelni.
2021. ápr. 7. 18:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyugodtan leirhatod privibe is. :) Kozepiskolas vagy meg?
2021. ápr. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nem sikerül valami, még nem az öngyilkosság a megoldás. Lehet, hogy túl nagyok az elvárásaid magaddal szemben. Ezeknek nem tudsz megfelelni, és ez ad okot a szomorúságodra. Pl. :Hiába akar valaki orvos lenni, mert ez az álma, ha az adottságai nem teszik ezt lehetővé. Akkor más pályát kell választania. Attól, hogy nem lesz karriered, csak egy átlagos állásod, szakmád, attól nem vagy kevésbé értékes ember. A média azt reklámozza, hogy mindenki lehet sztár, sikeres ember, de ez nemadatik meg mindenkinek, ezért sokan elkeseredettek. Küzdj az álmaidért, ne add fel egy kudarc után, de ha mégsem sikerül, próbálkozz egyszerűbb dologgal. Nem az öngyilkosság a megoldás.
2021. ápr. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!