Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akinél felnőttként diagnosztiz...

Akinél felnőttként diagnosztizáltak magasan funkcionáló autizmust, hol csinálták meg a vizsgálatot, mennyibe került?

Figyelt kérdés

Csak a lelekhely.hu-n láttam, hogy lenne felnőtt diagnosztika, az oldal viszont mintha régi lenne, nem tudom jelenleg hol csináltathatnám meg.

Aki volt már ilyenen, tudna mesélni róla? Volt olyan, akinek gyanúja volt rá, de közben nem merte elhinni, hogy magasan funkcionáló autista?

Esetleg vannak társbetegségek is mellette, mint kóros szorongás, kényszerbetegség, stb.?



2021. ápr. 9. 11:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az Autizmus Alapítvány Asperger-szindrómát diagnosztizált nálam.

Súlyos tízezrekbe került, tudomásom szerint a legutóbbi ár 71 ezer Ft volt. Lehet méltányosságit kérni.

Hónapokig kell várni, háromszor kell menni, ha jól emlékszem.

Nem nekem volt gyanúm, hanem hozzám közel álló személyeknek, így feliratkoztam a vizsgálatra.

Nekem szorongásom szokott lenni.

2021. ápr. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ. Én 27 vagyok jelenleg, nem tudom számít-e ez majd valahogy.

A hónapokig kell várni alatt azt érted, hogy hosszú a várólista vagy, hogy mivel többször kell menni és talán x időnek is el kell telnie az egyes részek között így hosszadalmas?

2021. ápr. 10. 08:52
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt a várólista is hosszú, másrészt többször kell menni, és az eredmények kiértékeléséhez szükség van három-négy hétre.
2021. ápr. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, ment a zöld.

Hát akkor ez nem lesz olyan egyszerű.

2021. ápr. 10. 18:21
 5/10 anonim ***** válasza:
Engem beutalt a háziorvos a megfelelő helyre, ezért ingyen
2021. ápr. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tudnál erről kicsit részletesebben mesélni?

Te kerested meg a házi orvost vagy ő hozta fel valahogy? Hány évesen küldtek el és hova? Volt valami, amiből gyanítottad vagy inkább meglepődtél a diagnózison?

2021. ápr. 13. 12:16
 7/10 anonim ***** válasza:
Simán elmentem hozzá, és számítottam rá, de ha elmész nyilván téged is beutal, ha kéred
2021. ápr. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én most 27 vagyok, nem tudom számít-e majd. A házi orvossal teszek egy próbát.

Ment a zöld a válaszra.

2021. ápr. 14. 22:54
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne...
2021. máj. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9: Kell valaki, aki kisgyermek korodtól ismer. Neki is ki kell töltenie egy kérdőívet, és vele is beszélgetnek. Egy kissé bonyolult a dolog, de lehet, hogy ha beutalóval mész, akkor megcsinálják ingyen.
2021. máj. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!